Poštovní spořitelna přihlášení

Poštovní spořitelna přihlášení - internetbanking přihlášení

Poštovní spořitelna nyní patří pod ČSOB banku. Portál Era svět byl zrušen a nahrazen novým smart bankovnictvím. Přihlášení do internetového bankovnictví již nefunguje přes portál Era a stránky Era svět, ale stránky postovnisporitelna. Co ještě je u Poštovní spořitelny nového?

Rychlé odkazy: Poštovní spořitelna / Bankomaty / Pobočky / Kontakty

Poštovní spořitelna ve zkratce

Poštovní spořitelna

Poštovní spořitelna je obchodní značkou ČSOB. Vznikla v roce 1991 původně jako samostatná banka pod názvem Poštovní banka. Svůj současný název užívá až od roku 1995. V tomto roce ji převzala Investiční a poštovní banka. V roce 2000 se Poštovní spořitelna stala součástí skupiny ČSOB. Služby Poštovní spořitelny jsou poskytovány na přepážkách České pošty a na Finančních centrech Poštovní spořitelny.Díky své rozsáhlé pobočkové síti je tak Poštovní spořitelna aktuálně nejlépe dostupnou bankou na českém trhu. V roce 2010 začala pod jednou střechou s Poštovní spořitelnou působit také značka Era, která už je ale zrušená.

Bankomaty

Poštovní spořitelna má obrovskou výhodu vůči konkurenci v tom, že má pobočku na každé poště. A pošta je v každém městě a skoro v každé vesnici. V Česku má přes 1000 bankomatů. Pokud hledáte nějaký bankomat ve Vašem okolí není nic jednoduššího než se podívat na web Poštovní spořitelny a nahoře kliknout na odkaz Pobočky a bankomaty a zjistit si, kde se nejbližší bankomat nachází, přímo na podstránku bankomatů se dostanete kliknutím na tento odkaz. Druhá možnost je napsat přímo do googlu bankomat poštovní spořitelna a vyjede Vám nejbližší bankomat přímo ve vyhledávači Google. Pokud se ve Vaší blízkosti žádný bankomat nenachází, vyberte z bankomatu jiné banky. Těch pár desítek korun za výběr není nic hrozného ušetříte čas a peníze za dopravu k nejbližšímu bankomatu.

Pobočky

Pobočka Poštovní spořitelny

Pokud máte účet u Poštovní spořitelny, můžete navštívit také nejbližší pobočku ČSOB. Nejbližší pobočku najdete opět na webu postovnisporitelna.cz na stejném odkazu jako jsou bankomaty. Pokud nejste ve vyhledávání zběhlí, na mapě níže klikněte na odkaz Zobrazit větší mapu, který je vpravo nahoře, a na webu který se vám otevře klikněte do textu kde je napsáno Poštovní spořitelna a zmáčkněte na klávesnici Enter (google najde nejbližší pobočku nebo bankomat ve vašem okolí)

Internetové bankovnictví

přihlášení poštovní spořitelna
Okno pro přihlášení, červenou barvou jsou vyznačeny pole do kterých zadáváte své uživatelské jméno a heslo

Portál Poštovní spořitelny Era svět už nenajdete na webu erasvet.cz ale na postovnisportitelna.cz. Pokud máte adresu erasvet.cz uloženou v prohlížeči nic se neděje, web se automaticky přesměruje na portál poštovní spořitelny. Další novinkou je změna ikonky internetového bankovnictví. Kdysi byl na webu žlutý odkaz Přihlásit se. Na nových stránkách je přímo odkaz internetové bankovnictví. Proč tato změna? Název Era se prý moc neuchytil a proto ho poštovní spořitelna zrušila a nyní vše přesměrovává na web poštovní spořitelny.

Mobilní bankovnictví

Poštovní spořitelna (někdo vyhledávání chybně poštovní pojišťovna)má i tzv. mobilní aplikaci, díky které se na svůj účet dostanete ze svého mobilního telefonu. Je to jedna z nejlepších aplikací, kterou jsem používal, takže ji vřele doporučuji. V obchodě (google play nebo app store) ve vašem telefonu pouze napište do vyhledávání poštovní spořitelna a pokud aplikaci váš telefon podporuje vyjede vám aplikace s názvem Smartbanking PS. Tuto aplikaci si stáhněte a nainstalujte. Přihlášení provedete pomocí Vašeho identifikačního čísla a PINu. Vše je opět krásně jednoduché.

Kontakty

Web Poštovní spořitelny najdete na adrese https://www.postovnisporitelna.cz/ Vaše dotazy můžete podkládat na infolince 800 210 210 a psát můžete na email: info@postovnisporitelna.cz

Poštovní spořitelna a sociální sítě:

Facebook:  https://www.facebook.com/postovnisporitelna/
Twitter: https://twitter.com/PostovniSpor
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCSvVUWnkX9lvhJ9ou0-Fx6Q?disable_polymer=true

Historie

Poštovní spořitelna je obchodní značkou ČSOB. Vznikla v roce 1991 původně jako samostatná banka pod názvem Poštovní banka. Svůj současný název užívá až od roku 1995. V tomto roce ji převzala Investiční a poštovní banka. V roce 2000 se Poštovní spořitelna stala součástí skupiny ČSOB vlastněné belgickou KBC Bank. Služby Poštovní spořitelny jsou poskytovány na přepážkách České pošty a na Finančních centrech Poštovní spořitelny. Díky své rozsáhlé pobočkové síti je tak Poštovní spořitelna aktuálně nejlépe dostupnou bankou na českém trhu. V roce 2010 začala pod jednou střechou s Poštovní spořitelnou působit také značka Era. ČSOB se podařilo v roce 2017 prodloužit spolupráci s Českou poštou na dalších 10 let, a rozšířila tak nabídku produktů a služeb Poštovní spořitelny na poštách. Již v roce 2016 byla představena Poštovní půjčka, která slavila u klientů úspěch stejně jako Poštovní účet, který Poštovní spořitelna představila na trhu v roce 2017. Začátkem roku 2018 pak značka spustila prodej Poštovního pojištění a Poštovních fondů. Kromě rozšířené a aktualizované nabídky produktů a služeb, přišla Poštovní spořitelna i s novým marketingovým konceptem s poštovními skřítky. Rozvojem služeb a značky Poštovní spořitelny zanikly důvody pro oddělení značky Era a došlo ke sjednocení obsluhy a produktů obou značek.

Obchodní síť Poštovní spořitelny představuje v současnosti 80 Finančních center Poštovní spořitelny a více než 3 000 poboček České pošty.Své služby poskytuje Poštovní spořitelna přibližně 2 milionům klientů.Zaměřuje se na poskytování drobného bankovnictví, kde zajišťuje komplexní služby jak fyzickým osobám, tak i podnikatelským subjektům.Veškeré informace o nabídce produktů a služeb jsou k dispozici na webových stránkách.

Poštovní spořitelna nabízí také možnost zřídit vkladní knížku dětskou pro děti již od narození. Obsluhovat takovou vkladní knížku je možné jak na Finančních centrech, tak na pobočkách České pošty. Vklad na takovou knížku může realizovat rodič i třetí osoba bezhotovostně.

V roce 2021 dojde ke sloučení s ČSOB a značka Poštovní spořitelna zanikne.

Moje hodnocení Poštovní spořitelny

Od Poštovní spořitelny jsem kdysi odešel k České spořitelně a teď toho možná začnu litovat, spojením s ČSOB vznikne obří kolos, který může nabídnou to co ostatní banky ne. Poštovní spořitelna udělala, ale také velkou chybu. Zrušením portálu Era a webu erasvet.cz který fungoval několik let a lidé na něj byli zvyklí. Era je jednoduchý, chytlavý a snadno zapamatovatelný název. Napsat adresu postovnisporitelna.cz nebo erasvet.cz je rozdíl. Chápu budování značky je důležité, ale jednoduchost má svou krásu.

Jak se z tohoto webu bezpečně přihlásit na bankovnictví Poštovní spořitelny?

Stránka pro bezpečný přechod

 1. Najděte odkaz centrum přihlášení

  Klikněte na odkaz centrum přihlášení, který se nachází vpravo dole na této stránce

 2. Najděte svou banku

  Ve výpisu bank najděte poštovní spořitelnu a pod logem klikněte na odkaz přihlášení zde.

 3. Zkontrolujte adresu stránek

  Po přesunutí na stránky postovnisporitelna.cz se přesvědčíte, že jste na správnéstránce tím, že nahoře v adresním řádku prohlížeče bude adresa: https://ib.postovnisporitelna.cz/prihlaseni a bude vypadat jako na obrázku níže.
  přihlášení poštovní spořitelna

Často hledané dotazy

Zapomněl jsem heslo do bankovnictví Poštovní spořitelny

Musíte si obnovit heslo. Postup:
1. Klikněte na tlačítko „Přihlásit se“ v pravém horním rohu a na další stránce na odkaz „Nemohu se přihlásit. Co mám dělat?“
2. Zadejte své uživatelské jméno, opište ověřovací kód a stiskněte „Pokračovat“ Pokud jste zapomněli své uživatelské jméno, které jste si zvolili při registraci, kontaktujte Helpdesk elektronického bankovnictví na čísle 495 800 121; operátor vám uživatelské jméno sdělí poté, co uvedete své původní 8místné identifikační číslo a alespoň dva z následujících údajů: vaše jméno, příjmení, rodné číslo nebo číslo účtu
3. Na e-mail, který jste si v internetovém bankovnictví zaregistrovali, vám přijde ověřovací kód, který zadáte na následující stránce
4. Zadejte nové vstupní heslo
5. Nové vstupní heslo potvrďte SMS klíčem
6. Na závěr budete přesměrováni na přihlašovací stránku, kde již použijete nové vstupní heslo

Jak se dostanu do bankovnictví Era a Erasvět?

Portál erasvet.cz a bankovnictví Era bylo dávno zrušeno, pro komunikaci s bankou nebo přihlášení do bankovního účtu se musíte naučit používat web postovnisporitelna.cz

Vyhledávací dotazy související s poštovní spořitelna

Era přihlašovací údaje, ERA, Internetové bankovnictví, Internetové bankovnictví ČSOB, Poštovní spořitelna kontakt, Poštovní spořitelna účet, Poštovní spořitelna ČSOB, Poštovní spořitelna pobočky

Velkou i malou půjčku můžete nově zdarma do 30. dnů vrátit

Chybí Vám trochu peněz před výplatou nebo potřebujete větší částku na nákup televize, auta nebo bytu? Nově si u Č.S. můžete půjčit od 2000 Kč do 1 000 000 Kč Pokud půjčku vrátíte do 30. dnů neplatíte nic navíc.

15 příspěvků “Poštovní spořitelna přihlášení

 1. Dobrý den,

  kdybych byla věděla,jaké potíže mi bude Poštovní spořitelna připravovat,nikdy bych
  nepřistoupila na změnu banky.Velmi vážně zvažuji návrat k předešlé bance nebo přestup k jiné.

  Za problémy srdečně děkuji,dnes jsem musela ukončit objednávku,kterou přes Pošt.spořitelnu nemohu zaplatit.Zítra jsou problémy spořitelny již nahlášeny.Děkuji za ně.

 2. Jsem 84 letá seniorka.Dosud jsem hravě vyhledávala Poštovní spořitelnu Era,ale po změně se nemohu znovu přihlásit.Prosím o postup,co mám udělat.Děkuji

 3. Nechci, aby mi poštovní spořitelna posílala papírové výpisy z účtu. Do internetového bankovnictví poštovní spořitelny jsem zadala, aby mi výpisy byly zasílány do e-mailu, ale za březen mi přišel výpis v papírové podobě a navíc jsem za něj zaplatila asi 40 Kč. To je šílené. Co mám ještě udělat, aby výpisy nechodili v papírové formě? Štemberová

 4. Dnes se nemohu přihlásit do Poštovní spořitelny, potřebuji platit faktury, stále se objevuje hláška o cookies. Co mám udělat, abych se mohl přihlásit di svého účtu a platit faktury ?

 5. Proč se najednou nemohu dostat ke svému kontu.Když napíšu postovnisporitelna.cz,odpoví mě to,že to není bezpečné a dál mě to nepustí,Nemohu platit,proč mém svůj účet u vás zablokovaný,co chcete s mým účtem udělat.Cítim se ohrožen,mám u vás celoživotní úspory,je mě 81 let,Václav Skala

 6. šílenázměna!
  který idiot změnil to, co dříve fungovalo!!
  ani po deseti pokusech jsem se nemohl přihlásit
  jděte do prusele !

 7. I když jsem byl léta klientem PS, i já již podnikám kroky ke zrušení účtu. Banka stále obtěžuje novými a novými požadavky které nemíním akceptovat. Když nebudu souhlasit s tím a tím, nemohu se přihlásit, když nesdělím číslo bot nemohu se přihlásit atd. Takže jako rodiny postupně se všemi účty odcházíme a já, který jsem byl u zakládání PS jsem jen překvapen, jak je PS ochod klientů lhostejný.

 8. Prošla jsem snadno až k zadání PIN, který nemám ani mi nepřišelv SMS. Jak získám pětimístný PIN? Prosím.

 9. PO MNOHA POKUSECH SE NEMOHU DOSTAT KE SVEMU ÁÚČTU PRO ZAPLACENÍ POHLEDÁVKY. váMI UVEDENÝ POSTUP JE NEJASNÝ. MUSÍM K TOMU MÍT MOBILNÍ TELEFON ?

 10. Který blbec to zrušil, celá léta ERA v pořádku a nyní se na účet nemohu dostta, ikdyž jsem si aktivoval e-pin.
  Lituji, že jsem k této bance přešel.

 11. Jiz lete jsem se bez problemu prihlasila na ucet po zruseni era svet to nejde budu muset zmenit banku jsem 79 leta seniorka a potrebuji ucet ivladat z domova asi vam nezalezi na klientech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Před přidáním dotazu se prosím podívejte jestli už nebyl někde v diskuzi zodpovězen, popřípadě si pročtěte návody, které jsem pro Vás zatím sepsal, díky.

Další články na toto téma

 • Jaký je Váš kód banky, IBAN, SWIFT a BIC?26. 4. 2021 Jaký je Váš kód banky, IBAN, SWIFT a BIC? V bankovní mluvě se používá celkem dost zkratek, co znamená IBAN nebo číslo za lomítkem v čísle bankovního účtu? Zjistětě si do jaké banky posíláte peníze. Pokud po Vás někdo bude chtít IBAN nebo SWIFT tak je chce vědět, protože Vám bude posílat peníze ze zahraničního účtu. Kód […]
 • Největší banka v Česku je stále Česká spořitelna11. 4. 2021 Největší banka v Česku je stále Česká spořitelna Za největší banku v Česku se dál mohou označovat Česká spořitelna i ČSOB. První bankovní skupina má nejvíc klientů, druhá spravuje největší objem peněz. Třetí v obou ukazatelích zůstává Komerční banka. Ukazují to data ke konci loňského nebo ze […]
 • Era10. 2. 2021 Era Internetový portál Erasvět a internetové bankovnictví Era, které provozovala Poštovní spořitelna (aktuálně banka ČSOB) už dávno neexistuje. Pokud si tuto stránku projdete , zjistíte proč tomu tak je. Navíc vás naučíme správně se přihlašovat do Vašeho bankovního účtu. Era ani […]
 • Co dělat, když George nefunguje? George výpadek.11. 1. 2021 Co dělat, když George nefunguje? George výpadek. George je poměrně mladé bankovnictví, s každou aktualizací přibudou nové funkce, nové zabezpečení nebo trochu doladěný vzhled. Může se tedy stát, že má občas výpadek. Stávat by se to samozřejmě nemělo, ale když už se něco takového stane neměli by jste panikařit. Náhled stránky […]
 • Servis2410. 2. 2021 Servis24 Stejně jako bankovnictví Era od Poštovní spořitelny i servis24 skončil. Internetové bankovnictví České spořitelny bylo zrušeno. Nově je tu pro Vás George. Co ještě se mění? Oficiální oznámení z webu servis24.cz Internetové bankovnictví SERVIS 24 bylo ukončeno Omlouváme […]

Štítky:

Nejnovější návody

Platba 24 – bojíte se platit na internetu kartou?

Platba 24 – bojíte se platit na internetu kartou?

Pak je pro Vás platba24 od České spořitelny ideálním řešením. Možnost platit touto metodou nabízí stovky e-shopů. O co zjednodušeně jde? Nepřepisujete číslo Vaší karty, ale platební brána Vás přesměruje do bankovnictví George (kdysi jste byli přesměrování do servis24) ve kterém se přihlásíte a pošlete peníze. Je to jednodušší než platit v e-shopu převodem na účet. Tedy pokud Vám eshop nepošle fakturu v qr kódem, tato varianta platby je nejrychlejší, ale mnoho e-shopů ji ještě nepoužívá.

 • Prostředí
 • Zabezpečení
 • Rychlost
3.8
Sending
Vaše hodnocení
2.25 (4 hodnocení)
Jak zadat jednorázovou a trvalou platbu?

Jak zadat jednorázovou a trvalou platbu?

Možná se zadání platby bude zdát jako banální věc, ale starší uživatelé s tím mohou mít problém. Proto si v tomto návodu ukážeme video od České spořitelny i s popisem.

Sčítání lidu 2021 – přihlášení přes George

Sčítání lidu 2021 – přihlášení přes George

Sčítání lidu je povinné, čas máte do 11.5.2021. Ulehčete si přihlášení se ke sčítání. Česká spořitelna má všechny údaje, které od Vás potřebuje. (dali jste jí je na pobočce, když jste si zakládali účet) K přihlášení můžete používat bankovní identitu České spořitelny, přihlášení je rychlé a pokud používáte George klíč stačí odkliknout na mobilu a můžete začít vyplňovat.

Slovníček pojmů

Nejčtenější články

 1. Návod na přihlášení do bankovnictví George
 2. George klíč - instalace
 3. George nefunguje - výpadky
 4. Jak si dobít kredit?
 5. george.csas.cz

Banky

Přihlášení do ostatních bankovnictví

Zrušené portály

Z bankovního sektoru

George přihlášení
Centrum přihlášení

Proč web vznikl?

Svým blízkým a známým jsem asi 100x vysvětloval jak se přihlašovat na internetové bankovnictví servis24, když jsem zjistil že Česká spořitelna plánuje novou aplikaci a chytré bankovnictví jménem George, řekl jsem si, že se situace bude určitě opakovat znovu a všichni budou tápat a nebudou vědět jak se přihlásit. Tento web snad pomůže nejen mým blízkým, ale i Vám. Tento web není oficiální ani jinou prezentací České spořitelny. Na webu najdete videa, články a návody informující o novém chytrém bankovnictví George, které najdete na george.csas.cz.

George přihlášení Návody na přihlášení do internetových bankovnictví. Potřebujete vytvořit web? Tvorba webových stránek // Ochrana osobních údajů