Rubriky
Návody

Platba 24 – bojíte se platit na internetu kartou?

Pak je pro Vás platba24 od České spořitelny ideálním řešením. Možnost platit touto metodou nabízí stovky e-shopů. O co zjednodušeně jde? Nepřepisujete číslo Vaší karty, ale platební brána Vás přesměruje do bankovnictví George (kdysi jste byli přesměrování do servis24) ve kterém se přihlásíte a pošlete peníze. Je to jednodušší než platit v e-shopu převodem na účet. Tedy pokud Vám eshop nepošle fakturu v qr kódem, tato varianta platby je nejrychlejší, ale mnoho e-shopů ji ještě nepoužívá.

Platit metodou platba24 může každý kdo má účet u České spořitelny. V tomto návodu si ukážeme krok za krokem jak poznat, že můžete touto metodou platit a jak platba probíhá krok za krokem. K potvrzení platby budu používat aplikaci George klíč, pokud ji ještě nemáte doporučuji kvůli bezpečnosti nainstalovat do Vašeho mobilního telefonu.

V tomto návodu si ukážeme platbu24 krok za krokem, platil jsem v e-shopu Mountfield a všimnul jsem si, že tuto možnost poskytuje, tak jsem to chtěl vyzkoušet. Platba kartou je ale o dost rychlejší.

platba24 logo
Oficiální logo platby

Potřebný čas: 3 minuty

Krok za krokem platby v eshopu pomocí platební metody platba24

 1. Vyberte způsob platby

  Jako způsob platby zadejte Platba24, pokud ji e-shop poskytuje. Pokud ne, a nechcete platit kartou zvolte platbu předem na účet nebo dobírku.

 2. Přesměrování

  Po zadání všech potřebných údajů a vyplnění objednávky Vás bude eshop informovat o přesměrování na platební bránu, to může chvíli trvat. Nezavírejte okno, pokud jste tak učinili dojde Vám email s odkazem k pokračování na platbu.

 3. Přihlášení do bankovnictví

  Přihlašovací okno vypadá stejně jako do George. Přihlašovací styl totiž banka sjednotila. Místo loga Gorge ale uvidíte text: Přihlášení do Platba24

 4. Datum

  Čekal jsem, že tento krok po nainstalování aplikace George klíč odpadne, ale bohužel pořád musíme bance znovu a znovu vyplňovat datum narození.

 5. George klíč kontrola

  Přihlášení budete stejně jako u George potvrzovat aplikací George klíč.

 6. Odeslání platby

  Teď přichází odeslání samotné platby e-shopu. Nemusíte nic vyplňovat. Všechny údaje o platbě jsou předvyplněny a vy opět jen potvrdíte platbu v aplikaci George klíč.

 7. Platba odeslána

  Máme hotovo platba se odeslala e-shopu.

Takto vypadá potvrzení platby, které Vám příjde do aplikace George klíč:

geoge klíč potvrzení platba24

Platba, jak už jsem psal je zdlouhavější musíte se přihlašovat a 2x potvrzovat přes aplikaci George klíč, ale pokud se bojíte platit kartou nebo ji zrovna nemáte u sebe je to idealní volba.

Platbu24 podrporují e-shopy jako Datart, Kasa, Urbanstore nebo Ticketpro. Více o platbě 24 se můžete dočíst na oficiálních stránkách.

 • Prostředí
 • Zabezpečení
 • Rychlost
3.8
Sending
Vaše hodnocení
1.5 (10 hodnocení)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *