Rubriky
Magazín

Oznámení o aktuálním kurzu při platbě kartou nebo výběru z bankomatu

Od 19. dubna 2021 Vám po každé platbě kartou v evropské měně bude Vaše banka posílat nový typ oznámení, ve kterém se dozvíte jaký byl v tu chvíli aktuální kurz. Placení kartou v rámci Evropského hospodářského prostoru pro Vás tak bude přehlednější.

Tato oznámení Vám začne posílat, protože to všem bankám ukládá evropské nařízení 924/2009 o přeshraničních platbách ve Společenství.

Oznámení o aktuálním kurzu dostanete pokaždé, když:

  1. zaplatíte kartou v zahraničním internetovém obchodě v evropské měně (tedy EUR, BGN, DKK, HRK, HUF, CHF, ISK, NOK, PLN, RON, SEK),
  2. v zemích Evropského hospodářského prostoru zaplatíte kartou nebo si tam vyberete hotovost.

Například u České spořitelny to bude probíhat tak, že oznámení dorazí do mobilní aplikace George hned po tom, co použijete kartu. Jestli v Georgi máte vypnutá upozornění, přijde Vám e-mail. Doporučuji si upozornění v Georgi zapnout. Je to rychlejší, pohodlnější a budete mít přehled o všech platbách.

Oznámení o aktuálním kurzu Vás nebudou nic stát. Pokud jste klientem České spořitelny a přejete si oznámení vypnout, kontaktujte spořitelnu na lince 956 777 744

Co všechno se v oznámeních dozvíte?

V oznámení zjistíte kurz, který platí ten den, kdy zaplatíte kartou nebo si vyberete hotovost. Navíc se dozvíte i to, o kolik se tento kurz liší od kurzu Evropské centrální banky.

K čemu je to dobré? Asi k ničemu, když už jste totiž zaplatili, to že jste se připravili o nějake koruny navíc nevýhodným kurzem zjistíte až po platbě. Lepší by bylo upozornění aplikace, že kurz který aktuální eshop nebo bankomat používá je nevýhodný a doporučí Vám například jiný bankomat. Toto už ale banku ani Evropskou unii nezajímá.

Dejte do komentářů, jestli se Vám oznámení líbí a jestli je potřebujete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *