Rubriky
Banky

Moneta Money Bank – Internet Banka

Ge Money Bank se přejmenovala na Moneta money bank, na této stránce najdete veškeré infromace o této bance a jejím internetovém bankovníctví moneta internet banka nebo aplikaci Smartbanka

Rychlé odkazy: Moneta / Bankomaty / Pobočky / Internet Banka / Smartbanka / Kontakty

Moneta Money Bank ve zkratce

Moneta Money Bank logo

Moneta Money Bank, a.s., byla založena v roce 1998 po názvem GE Money Bank, a.s Od 1. května 2016 se název banky se změnil na Moneta Money Bank. Podobně se změnily názvy i u dceřiných společností: GE Money Auto, s.r.o. se přejmenovalo na MONETA Auto, s. r. o. a GE Money Leasing, s.r.o. na MONETA Leasing, s. r. o.

Bankomaty

Moneta Money Bank má v Česku něco kolem 650 bankomatů. Pokud hledáte nějaký bankomat ve Vašem okolí není nic jednoduššího než se podívat na web Monety a zjistit si, kde se nejbližší bankomat nachází, přímo na podstránku bankomatů se dostanete kliknutím na tento odkaz. Druhá možnost je napsat přímo do googlu bankomat moneta a vyjede Vám nejbližší bankomat přímo ve vyhledávači Google. Pokud se ve Vaší blízkosti žádný bankomat nenachází, vyberte z bankomatu jiné banky. Těch pár desítek korun za výběr není nic hrozného ušetříte čas a peníze za dopravu k nejbližšímu bankomatu.

Pobočky

Moneta pobočka
Pobočka Moneta Money Bank

Pobočky (204 poboček) má Moneta Money Bank v každém větším a dnes už dokonce menším městě. Nejbližší pobočku najdete opět na webu moneta.cz na stejném odkazu jako jsou bankomaty. Pokud nejste ve vyhledávání zběhlí, na mapě níže klikněte na odkaz Zobrazit větší mapu, který je vpravo nahoře, a na webu který se vám otevře klikněte do textu kde je napsáno Moneta a zmáčkněte na klávesnici Enter (google najde nejbližší pobočku nebo bankomat ve vašem okolí)

Internet Banka

Internetové bankovnictví Monety – Internet Banka prochází redesignem stejně jako George, níže je náhled nové přihlašovací stránky pro internetové bankovnictví. Na rozdíl od české spořitelny Moneta nabízí klientům možnost nechat si starou přihlašovací stránku do internetového bankovnictví. Stačí kliknout na odkaz původní bankovnictví. Tento přístup je výborný. Aplikaci do telefonu si můžete stáhnout pod názvem Smart Banka.

Moneta Internet Banka

Co všechno internet banka umí?

  • Okamžitá kontrola zůstatku a stavu transakcí
  • Rychlé platby a převody peněz
  • Snadná správa účtů
  • Sjednání produktů online
  • Navýšení úvěru Vašich produktů
  • Investování do podílových fondů.

Moneta využívá evropskou zpravodajskou službu, která se specializuje na předcházení kybernetickým hrozbám.

Ta funguje na principu Cyber Threat Intelligence (CTI), což znamená, že shromažďuje informace o rizicích přímo z dark webu, který využívají počítačoví piráti. Díky tomu Moneta 15.4.2021 odrazila útok hackerů, kteří chtěli vysát peníze z účtu stovkám Českých klientů. Chtěli to provést pomocí podvodného webu, který z klientů banky lákal osobní a přihlašovací údaje nebo čísla karet. Klientům Monety byl preventivně zablokován přístup do Internet Banky a případně také platební karty, pokud údaje o nich byly vyplněny. Podobné útoky už zažila i Česká spořitelna. Podvodným emailům jsme se podrobněji věnovali v článku: Podvodné emaily a sms.

Stalo se to někomu z Vás? Dejte vědět do komentářů a vy ostatní pamatujte: Nikdy neklikejte na podezřelé odkazy od neznámých odesílatelů. Mějte na paměti, že banka po vás nikdy nebude požadovat přihlašovací údaje, hesla nebo autorizační SMS kódy (mobilní klíče) v e-mailové nebo telefonické komunikaci. K přihlášení do Vašeho internetové bankomavnictví u Monety z našeho webu můžete použít stránku, která se jmenuje centrum přihlášení, kterou každý den kontrolujeme a dáváme si pozor na správnost odkazů, které vedou přímo na stránky bankovních institucí.

Aplikace Smartbanka

Jsem unešen nejen z aplikace, ale webová stránka, která aplikaci představuje je to nejlepší z bankovních stránek na Českém internetu. Přehledná, moderní, krásně graficky propracovaná. Taková Česká spořitelna, by se zde měla inspirovat. A prezentuje skoro vše co aplikace dokáže na jednom místě. Jako jedna z mála bank nabízí také možnost stáhnout si aplikaci do chytrých hodinek. O mobilních aplikacích se mluví jako o bance v kapse. U hodinek to nazveme jak? Banka v ruce?

Aplikace dokáže vše co dnešní uživatel potřebuje. QR platby, Apple pay, Google pay, Push notifikace, Zabezpečení aplikace a přihlašování pomocí otisku prstu nebo FaceID. Moneta navíc nabízí automatické pojištění proti zneužití mobilního bankovnictví. Velice výhodně také nabízí pojištění proti ztrátě mobilního telefonu. Smart Banka je kromě toho při komunikaci se serverem banky zabezpečena šifrováním, takže se můžete bezpečně připojit i z veřejných Wi-Fi sítí

Historie

MONETA Money Bank byla založena v roce 1997, tehdy jako GE Capital Bank, v roce 2005 se stala GE Money Bank. V roce 2016 prodala společnost GE své finanční divize a na trh tak vstoupila MONETA Money Bank jako ryze česká banka, která je obchodovatelná na burze.

Ge Money

Banka navázala na stabilitu a důvěryhodnost GE Money Bank, zachovala kontinuitu a začala se zaměřovat hlavně na digitalizaci finančních produktů. Se svými dceřinými společnostmi patří mezi vedoucí a rostoucí poskytovatele bankovních a finančních služeb českým domácnostem, živnostníků a malých a středních firem. Svým klientům nabízí špičkové digitální služby a řešení a zároveň jim poskytuje i komfort a zázemí poboček v regionech, kde žijí.

Kód pro použití v platebním styku je 0600 a BIC AGBACZPP.

MONETA Money Bank je součástí Finanční skupiny MONETA, kam patří kromě banky i MONETA Leasing a MONETA Auto. V dubnu 2020 MONETA koupila 100% podíl ve společnostech Wüstenrot – stavební spořitelna a Wüstenrot hypoteční banka.

Cíle

Cílem MONETA Money Bank je přinášet na český bankovní trh inovace, být průkopníkem v digitalizaci. V roce 2017 představila první účet, který lze sjednat plně online bez návštěvy pobočky či podepisování smlouvy přes kurýra. Dalšími plně online produkty jsou pak kreditní karta jak pro běžné klienty, tak pro podnikatele, stejně tak i půjčka a úvěr pro podnikatele a dále spořicí účet.

Zaměstnanci banky se od roku 1999 účastní dobrovolnického programu MONETA Dobrovolníci, který je pro MONETA Money Bank klíčovou aktivitou v rámci společenské odpovědnosti. Za tyto dobrovolnické aktivity MONETA Money Bank obdržela zlatý certifikát v kategorii Nejangažovanější zaměstnanci 2017. Banka sbírá ocenění za své projekty a produkty každým rokem, jedním z nejoceňovanějších produktů je mobilní aplikace Smart Banka. Banka v posledních letech získala řadu ocenění, například 7 medailí v soutěži Zlatá koruna za rok 2019, Hypotéka roku 2018 a 2019, Bankovní inovátor 2018 a 2019, Mobilní aplikace 2017 nebo Inovace roku 2018 od společností MasterCard i VISA.

Kontakty

Web Moneta Money Bank najdete na adrese https://www.moneta.cz/ Vaše dotazy můžete podkládat na infolince 224 443 636 a psát můžete na email: info@moneta.cz

Moneta se nevyhýbá ani sociálním sítím.

Facebook: https://www.facebook.com/monetamoneybank
Twitter: https://twitter.com/MONETAMoney
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/moneta-money-bank
Youtube: https://www.youtube.com/user/SNGEMB
Instagram: https://www.instagram.com/moneta_money_bank/

Související články:

‚post‘, ‚tag_id‘ => ‚5‘ ); $scheduled = new WP_Query( $args ); if ( $scheduled->have_posts() ) : ?> have_posts() ) : $scheduled->the_post() ?>

Související dotazy s Moneta Money Bank a Ge Money

mince, ibs moneta, g money bank, moneta ge money, monet money bank, ge moneta přihlášení, internet ge money bank, bene+ moneta money bank, MONETA Internet Banka přihlásit, MONETA kontakt, MONETA kód banky, MONETA Plzeň, MONETA Leasing konci, MONETA Bank hypotéka, Monet, Doporučení MONETA

Moje hodnocení Monety Money Bank
  • Web
  • Aplikace
  • Pobočky
  • Služby
4.6

Shrnutí hodnocení Monety

Monetu mám rád, líbí se mi její grafický styl, reklamy v televizi a teď jsem unešen z její aplikace. Uvažuji o založení účtu jen díky jejich přehledným stránkám.

Sending
Vaše hodnocení
5 (1 hodnocení)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *