George klíč - instalace krok za krokem, jednoduchý návod

Bez aplikace George klíč se od 1.1.2020 neobejdete, nejde o výmysl České spořitelny. Je to povinnost pro všechny banky. Zjednodušeně jde o to, že SMS ověřování plateb není prý dost bezpečné.

Pro potvrzování internetových plateb v bankovnictví George si tedy budete muset nainstalovat aplikaci George klíč ať se vám to líbí nebo ne. Pokud máte moderní telefon, který umí používat otisk prstu nebo rozpoznání obličeje platby pro Vás budou ještě jednodušší než doposud.

Toto je přesný návod, jak si nainstalovat aplikaci George klíč na telefon iPhone s operačním sytémem iOS, instalace v mobilních telefonech se systémem Andoroid nebo Huawei bude postup stejný, lišit se bude pouze grafika aplikace.

Stáhněte si aplikaci

Ve vašem telefonu klikněte na ikonku pro stahování aplikací buď je to App store, huawei app gallery nebo google play. V aplikaci napište do vyhledávání george klic, je jedno jestli použijete diakritiku

Vyhledávání vám najde aplikaci, klikněte na stáhnout

App store george klíč

Po stažení aplikaci ji otevřete.

Spusťte aplikaci

Takto vypadá úvodní stránka před prvním přihlášením do aplikace George klíč. Klikněte na aktivovat

Ukáže se vám úvodní text, který stačí jen potvrdit tlačítkem Povolit

zabezpeční aplikace George klíč

Aplikace bude chtít povolení sledování Vaší polohy, já jsem kliknul na Zakázat, nevím proč by aplikace měla sledovat mou polohu, navíc to dost zvyšuje spotřebu baterie.

Jestli ji povolíte nebo ne je jen na Vás. Na funkčnost aplikace to nemá vliv.

V tomto kroku už přicházíme na samotné ověřování Vaší identity, zadejte uživatelské jméno, kterým se přihlašujete do bankovnictví George. Já použil svůj desetimístný kód.

Dalším krokem v ověření je vaše datum narození, napište den a vyberte měsíc. Nad datumem bude vyplněno vaše uživatelské jméno ještě jednou ho zkontrolujte.

Po správném vyplnění uživatelského jména a datumu narození Vám příjde SMS kód, ten přepište.

SMS zpráva vypadá jak na obrázku níže. Kód je šestimístný a pomlčka se při vyplňování udělá sama.

sms kod pro george klíč

Dalším krokem pro ověření je Vaše heslo, kterým se do George hlásíte (stejné heslo jako zadáváte na počítači na adrese george.csas.cz)

heslo do bankovnictví

Posledním krokem v aktivaci George je odeslání SMS z Vašeho telefonu, nebojte se nebudete muset vypňovat nic sami, vše se vepíše automaticky. Klikněte tedy na přejít k odeslání SMS.

Automaticky se Vám objeví pole pro psaní zprávy (vaše obrazovka může opět vypadat trochu jinak než na obrázku) jediné co musíte udělat je SMS odeslat, zpráva je zdarma a již je předvyplněná. V mém případě nahrazuje tlačítko odeslat zelené kolečko s šipkou.

Po odeslání sms bude aplikace chvíli pracovat a čekat na ověření SMS. Pokud by to trvalo delší dobu, klikněte na zrušit a SMS pošlete znovu, to by se ale stát nemělo.

PIN

Dalším a hodně důležitým krokem je vymyslet si nějaký PIN, musí mít 6 míst. K čemu pin je? Pokud nemáte ověření otiskem prstů nebo obličeje budete se pomocí PINU přihlašovat. Vložte 6 čísel které si dobře zapamatujete, ale ať to nejsou samé jedničky, samé nuly nebo 123456 to by nebylo moc dobré zabezpečení.

PIN budete zadávat 2x a poté se vám uloží.

Oznámení o úspěšné aktivaci aplikace, nyní budeme nastavovat způsob přihlašování do samotné aplikace George klíč. Klikněte na pokračovat.

George klíč Vám bude chtít posílat oznámení, doporučuji mu tyto oznámení povolit.

Dalším krokem je povolení přihlašování pomocí otisku prstů. U telefonu iPhone je to TOUCH ID, u novějších telefonů to bude Face ID a pokud ho nechcete můžete kliknout na zůstat u PINu.

Pokud vyberete Touch ID objeví se vám okno pro zadání PINu. Doporučuji otisk prstu než PIN. Je to spolehlivé ověření, navíc PIN můžete zapomenout.

Tak máme vše nastaveno a posledním krokem je přihlášení do samotné aplikace.

Co se tedy po instalaci George klíče změní?

Přestanou Vám úplně chodit potvrzovací SMS u plateb kartou na internetu. Odpadá tedy i jejich nudné přepisování. Aplikace funguje jak pro George v telefonu tak bankovnictví George na webu. A největší výhoda? Už se nemůže stát, že Vám potvrzovací SMS pro platbu nedojde, vše funguje bez přístupu k internetu a dokonce i bez přístupu k síti Vašeho operátora.

Další výhodou je možnost posílání vyšších částek a ověřené volání na linku České spořitelny (nemusíte hlásit Vaše rodné číslo nebo datum narození)

Jak vypadá samotná aplikace?

Úvodní stránka aplikace – zde se vám budou objevovat údaje k potvrzení.

george klíč úvodní stránka

Záložka kontakty, přes aplikaci můžete například volat přímo do banky. Stačí kliknout na informační linka a poté odkaz kontaktní centrum. Pro přímé zavolání ale musíte zadat PIN (nechápu proč, když už jsem přihlášen otiskem prstu)

Poslední záložkou je nastavení. Zde můžete vypnout nebo zapnout přihlašování pomocí otisku prstu, změnit si PIN nebo vypnout upozornění, které aplikace posílá.

Více informací o aplikaci můžete najít na stránkách České spořitelny.

Náhled aplikace George klíč na mobilních telefonech s operačním systémem Android

Výše uvedené náhledy byly z telefonu Apple iPhone 6s, níže se můžete podívat jak vypadá aplikace na telefonech Samsung nebo Xiaomi.

Vyhledávací dotazy související s george klíč

George George přihlášení George klíč Uživatelské jméno George klíč nefunguje Jak zrušit George klíč George mobilní klíč George csas klíč George Aktivační kód george csas. george go cz george vstup na účet george klíč přihlášení csas.cz george přihlášení ceska spořitelna george přihlášení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Před přidáním dotazu se prosím podívejte jestli už nebyl někde v diskuzi zodpovězen, popřípadě si pročtěte návody, které jsem pro Vás zatím sepsal, díky.

Nečtenější články

  1. Návod na přihlášení do bankovnictví George
  2. George klíč - instalace
  3. George nefunguje - výpadky
  4. Jak si dobít kredit?
  5. george.csas.cz

Rychlovky z George

Od pátku 22. ledna od 23:30 hod. do sobotního večera nebudu dostupný. Zlepšujeme naše systémy, aby všechno šlapalo zase o něco lépe. Pokud potřebujete zadat platby nebo se podívat na stav Vašich účtů, učiňte tak, prosím, nejpozději do pátečních 23:00 hodin. Víkendové pobočky budou v sobotu fungovat v omezeném režimu, ale rádi Vám pomůžeme na infolince 800 207 207 nebo na Facebooku či Twitteru.

Děkuji za pochopení.
Váš George.

Banky

Přihlášení do ostatních bankovnictví

Z bankovního sektoru

Proč web vznikl?

Svým blízkým a známým jsem asi 100x vysvětloval jak se přihlašovat na internetové bankovnictví servis24, když jsem zjistil že Česká spořitelna plánuje novou aplikaci a chytré bankovnictví jménem George, řekl jsem si, že se situace bude určitě opakovat znovu a všichni budou tápat a nebudou vědět jak se přihlásit. Tento web snad pomůže nejen mým blízkým, ale i Vám. Tento web není oficiální ani jinou prezentací České spořitelny. Na webu najdete videa, články a návody informující o novém chytrém bankovnictví George, které najdete na george.csas.cz.

George přihlášení Návody na přihlášení do internetových bankovnictví. Potřebujete vytvořit web? Tvorba webových stránek //