Rubriky
Návody

George klíč – instalace krok za krokem, jednoduchý návod

Bez aplikace George klíč se od 1.1.2020 neobejdete, nejde o výmysl České spořitelny. Je to povinnost pro všechny banky. Zjednodušeně jde o to, že SMS ověřování plateb není prý dost bezpečné.

Pro potvrzování internetových plateb v bankovnictví George si tedy budete muset nainstalovat aplikaci George klíč ať se vám to líbí nebo ne. Pokud máte moderní telefon, který umí používat otisk prstu nebo rozpoznání obličeje platby pro Vás budou ještě jednodušší než doposud.

Stažení aplikace George klíč / Instalace / Platby kartou / Časté dotazy

Toto je přesný návod, jak si nainstalovat aplikaci George klíč na telefon iPhone s operačním sytémem iOS, instalace v mobilních telefonech se systémem Andoroid nebo Huawei bude postup stejný, lišit se bude pouze grafika aplikace.

Stáhněte si aplikaci George klíč do telefonu

Ve vašem telefonu klikněte na ikonku pro stahování aplikací buď je to App store, huawei app gallery nebo google play. V aplikaci napište do vyhledávání george klic, je jedno jestli použijete diakritiku

Vyhledávání vám najde aplikaci, klikněte na stáhnout

App store george klíč

Po stažení aplikaci ji otevřete.

Spusťte aplikaci

Takto vypadá úvodní stránka před prvním přihlášením do aplikace George klíč. Klikněte na aktivovat

Ukáže se vám úvodní text, který stačí jen potvrdit tlačítkem Povolit

zabezpeční aplikace George klíč

Aplikace bude chtít povolení sledování Vaší polohy, já jsem kliknul na Zakázat, nevím proč by aplikace měla sledovat mou polohu, navíc to dost zvyšuje spotřebu baterie.

Jestli ji povolíte nebo ne je jen na Vás. Na funkčnost aplikace to nemá vliv.

V tomto kroku už přicházíme na samotné ověřování Vaší identity, zadejte uživatelské jméno, kterým se přihlašujete do bankovnictví George. Já použil svůj desetimístný kód.

Dalším krokem v ověření je vaše datum narození, napište den a vyberte měsíc. Nad datumem bude vyplněno vaše uživatelské jméno ještě jednou ho zkontrolujte.

Po správném vyplnění uživatelského jména a datumu narození Vám příjde SMS kód, ten přepište.

SMS zpráva vypadá jak na obrázku níže. Kód je šestimístný a pomlčka se při vyplňování udělá sama.

sms kod pro george klíč

Dalším krokem pro ověření je Vaše heslo, kterým se do George hlásíte (stejné heslo jako zadáváte na počítači na adrese george.csas.cz)

heslo do bankovnictví

Posledním krokem v aktivaci George je odeslání SMS z Vašeho telefonu, nebojte se nebudete muset vypňovat nic sami, vše se vepíše automaticky. Klikněte tedy na přejít k odeslání SMS.

Automaticky se Vám objeví pole pro psaní zprávy (vaše obrazovka může opět vypadat trochu jinak než na obrázku) jediné co musíte udělat je SMS odeslat, zpráva je zdarma a již je předvyplněná. V mém případě nahrazuje tlačítko odeslat zelené kolečko s šipkou.

Po odeslání sms bude aplikace chvíli pracovat a čekat na ověření SMS. Pokud by to trvalo delší dobu, klikněte na zrušit a SMS pošlete znovu, to by se ale stát nemělo.

PIN

Dalším a hodně důležitým krokem je vymyslet si nějaký PIN, musí mít 6 míst. K čemu pin je? Pokud nemáte ověření otiskem prstů nebo obličeje budete se pomocí PINU přihlašovat. Vložte 6 čísel které si dobře zapamatujete, ale ať to nejsou samé jedničky, samé nuly nebo 123456 to by nebylo moc dobré zabezpečení.

PIN budete zadávat 2x a poté se vám uloží.

Oznámení o úspěšné aktivaci aplikace, nyní budeme nastavovat způsob přihlašování do samotné aplikace George klíč. Klikněte na pokračovat.

George klíč Vám bude chtít posílat oznámení, doporučuji mu tyto oznámení povolit.

Dalším krokem je povolení přihlašování pomocí otisku prstů. U telefonu iPhone je to TOUCH ID, u novějších telefonů to bude Face ID a pokud ho nechcete můžete kliknout na zůstat u PINu.

Pokud vyberete Touch ID objeví se vám okno pro zadání PINu. Doporučuji otisk prstu než PIN. Je to spolehlivé ověření, navíc PIN můžete zapomenout.

Tak máme vše nastaveno a posledním krokem je přihlášení do samotné aplikace.

Co se tedy po instalaci George klíče změní?

Přestanou Vám úplně chodit potvrzovací SMS u plateb kartou na internetu. Odpadá tedy i jejich nudné přepisování. Aplikace funguje jak pro George v telefonu tak bankovnictví George na webu. A největší výhoda? Už se nemůže stát, že Vám potvrzovací SMS pro platbu nedojde, vše funguje bez přístupu k internetu a dokonce i bez přístupu k síti Vašeho operátora.

Další výhodou je možnost posílání vyšších částek a ověřené volání na linku České spořitelny (nemusíte hlásit Vaše rodné číslo nebo datum narození)

Jak vypadá samotná aplikace?

Úvodní stránka aplikace – zde se vám budou objevovat údaje k potvrzení.

george klíč úvodní stránka

Záložka kontakty, přes aplikaci můžete například volat přímo do banky. Stačí kliknout na informační linka a poté odkaz kontaktní centrum. Pro přímé zavolání ale musíte zadat PIN (nechápu proč, když už jsem přihlášen otiskem prstu)

Poslední záložkou je nastavení. Zde můžete vypnout nebo zapnout přihlašování pomocí otisku prstu, změnit si PIN nebo vypnout upozornění, které aplikace posílá.

Více informací o aplikaci můžete najít na stránkách České spořitelny.

Jak s George klíč nově platit kartou na internetu?

Před nainstalováním aplikace probíhaly platby následovně:

 1. Zadání čísla kreditní karty
 2. Čekání na SMS kód
 3. Opsání SMS kódu
 4. Kontrola správnosti SMS kódu

Po nainstalování aplikace s otiskem prstu nebo skenem obličeje:

 1. Zadání čísla kreditní karty
 2. Potvrzení platby otiskem prstu

Po nainstalování aplikace s PINem?

 1. Zadání čísla kreditní karty
 2. Napsání PINu

Co z toho plyne? Používání aplikace je nejjednodušší s telefonem, který má otisk prstu nebo sken obličeje. Nemusíte čekat až vám příjde SMS nebo si pamatovat PIN. Stalo se Vám někdy, že Vám potvrzení o zadané platbě nepřišlo? Podělte se o tom v komentářích.

Náhled aplikace George klíč na mobilních telefonech s operačním systémem Android

Výše uvedené náhledy byly z telefonu Apple iPhone 6s, níže se můžete podívat jak vypadá aplikace na telefonech Samsung nebo Xiaomi.

Co aplikace George klíč umí?

 • Už nebudete muset ručně přepisovat kódy z SMS 
 • Přihlásíte se a potvrdíte platby i pomocí otisku prstu a rozpoznání tváře 
 • Při potvrzování plateb nepotřebujete internet ani síť mobilního operátora 
 • Aplikace vám bezpečně pohlídá PIN ke kartě 
 • Ověřeně si zavoláte do klientského centra, a to i ze zahraničí 
 • Pošlete platbu až do výše 10 mil. Kč 

Jak bezpečně používat George klíč?

 1. Aplikaci George klíč stahujte jen z oficiálních obchodů ve Vašem zařízení (App Store, Obchod Play a HUAWEI AppGallery)
 2. Zvolte si bezpečný PIN, ale také PIN, který si snadno zapamatujete. Nepoužívejte například svoje rodné číslo. Vím, že to k tomu svádí, ale rodné číslo si může útočník jednoduše zjistit.
 3. Pokud máte mobil s otiskem prstu nebo rozpoznáním obličeje, používejte k přihlašování toto zabezpečení.
 4. Nepoužívejte free wifi sítě. Pokud nemáte data, počkejte s ověřením raději na domácí wi-fi připojení.
 5. Neinstalujte aplikaci na zařízení, které používá více členů domácnosti nebo dokonce další spolupracovníci v práci.
 6. Pokud Vám příjde potvrzení transakce, o které nevíte, že jste ji zadali, nepotvrzujte ji!
 7. Máte-li pocit, že došlo k narušení bezpečnosti vašeho internetového bankovnictví nebo mobilních aplikací, nečekejte a hned se spojte s Českou spořitelnou na její infolince 800 207 207

Nejčastější otázky a odpovědi odhledně aplikace George klíč

Co dělat když zapomenu PIN?

Pro obnovu 6místného PINu potřebujete získat platný Aktivační kód. Získáte ho v bankomatu, na pobočce, nebo na infolince 800 207 207

Jak zablokuji aplikaci George klíč?

Otevřete aplikaci, klikněte dole na tlačítko nastavení a pak vyberte Spáva mých zařízení. Po zadání PINu se zobrazí tabulka všech zařízení, na kterých máte aplikaci nainstalovanou. Pod každým zařízením je tlačítko zablokovat.
blokace zařízení

Jak aplikaci vymažu?

Aplikaci z telefonu odstraníte, stejně jako každou jinou aplikaci. Pokud telefon prodáváte nebo dáváte dětem doporučji dát telefon do továrního nastavení. Díky tomu se vymažou jak všechny aplikace, tak všechny Vaše osobní data.

Jak aktivuji aplikaci George klíč na dalším zařízení?

Opět si stáhněte aplikaci, spusťte ji, zadejte své uživatelské jméno, datum narození, zadejte PIN. Na zařízení na kterém už máte George klíč aktivovaný se Vám objeví informace o potvrzení dalšího zařízení. Klikněte na potvrdit. Znovu zadejte PIN. A je to. Nyní můžete platby potvrzovat třeba na Vašem tabletu.

Historie verzí

7.2.10

Feb 8, 2021

– opravy chyb a drobná vylepšení

7.2.3

Dec 28, 2020

Poslední týdny jsme se věnovali hlavně předvánočnímu úklidu. V nové verzi tak najdete opravené všechny možné drobné chybky. Na nové funkčnosti se vrhneme hned po novém roce. Chystáme novinku hlavně pro ty, kteří potřebují přes George klíč potvrzovat vysoké částky.

Krásné svátky přeje

Česká spořitelna

7.1.3

Dec 9, 2020

V nové verzi si zobrazíte všechna důležitá čísla k vaší nové virtuální kartě, jako její číslo, CVV/CVC kód nebo PIN. Stačí si o ně říct ve vašem Georgi a George klíč je ukáže.

7.0.6

Nov 12, 2020

Provedli jsme opravy a drobná vylepšení.

5.2.26

Aug 18, 2020

– opravy chyb a drobná vylepšení

5.2.23

Jun 9, 2020

Připravili jsme pro Vás novou verzi aplikace George klíč, která splňuje podmínky nové směrnice EU o zabezpečení digitálních služeb. V nové verzi Vás aplikace sama požádá o povolení práva k poloze a při registraci bude nově vyžadovat datum narození.

Děkujeme, že používáte George klíč

Česká spořitelna

5.2.22

Jun 8, 2020

Připravili jsme pro Vás novou verzi aplikace Geroge klíč, která splňuje podmínky nové směrnice EU o zabezpečení digitálních služeb. V nové verzi Vás aplikace sama požádá o povolení práva k poloze a při registraci bude nově vyžadovat datum narození.

Děkujeme, že používáte George klíč

Česká spořitelna

5.1.27

May 25, 2020

Připravili jsme pro Vás novou verzi aplikace George klíč, která Vám nabídne Ověřené volání přímo z George v mobilu, kterou Vám umožníme si nainstalovat v nejbližších dnech. Vaše hovory s Klientským centrem teď mohou být rychlejší.

5.1.24

Mar 31, 2020

Obsahuje opravu chyby, kdy někteří z vás nemohou potvrzovat operace v aplikaci George klíč. Omlouváme se, po instalaci nové verze ukončete aplikaci George klíč a znovu ji otevřete. Děkujeme za pochopení.

5.1.23

Mar 13, 2020

Cesta tam a zase zpátky. Automaticky. Nová verze aplikace si rozumí s Georgem zase o trochu lépe. Nově vás po zadání platby automaticky přesměrujeme z George do George klíče, a hned po autorizaci vás opět vezmeme zpátky. Pevně věříme, že ušetřenou energii a čas věnujete něčemu, co vám udělá radost!

5.1.14

Oct 22, 2019

• opravy chyb a drobná vylepšení

5.1.13

Oct 8, 2019

– podpora pro iOS 13

– opravy chyb a drobná vylepšení

5.1.9

Sep 14, 2019

Aktivace George klíč je teď mnohem jednodušší. Kontrolní kód se nově zobrazí přímo na klávesnici v aplikaci, stačí kliknout a hotovo. Dále jsme přidali úvodní obrazovky a změnili loga u vybraných aplikací.

Děkujeme, že používáte aplikaci George klíč!

Vaše Česká spořitelna

4.0.8

May 22, 2019

Už je to tady! Nyní můžete potvrzovat odchozí úhrady pomocí Touch ID a Face ID.

3.0.2

Mar 17, 2019

• opravy chyb a drobná vylepšení

2.3.1

Dec 11, 2018

• Přidána podpora pro eSIM karty.

2.2.3

Oct 31, 2018

• opravy chyb a drobná vylepšení

2.1.1

Sep 10, 2018

• opravy chyb a drobná vylepšení

2.0.9

Aug 30, 2018

• nově můžete aktivovat George klíč pomocí Hesla a SMS

• aktivaci dalšího zařízení lze snadno provést s pomocí zařízení, kde již máte aktivovaný George klíč

• opravy chyb a drobná vylepšení

Vyhledávací dotazy související s george klíč

George George přihlášení George klíč Uživatelské jméno George klíč nefunguje Jak zrušit George klíč George mobilní klíč George csas klíč George Aktivační kód george csas. george go cz george vstup na účet george klíč přihlášení csas.cz george přihlášení ceska spořitelna george přihlášení

Kam dále? Podívejte se jak vypadá přihlašovací stránka george.csas.cz v prohlížeči na mobilu.

13 reakcí na „George klíč – instalace krok za krokem, jednoduchý návod“

Dobrý den, po instalaci do mobilu s IOS 14.3 – George a George klíč se mi stalo, že pokud otevírám v mobilu George, tak další krok je potvrzení George klíč, po stisknutí tlačítka „potvrzení“ aplikace „zamrzne a dále se nedostane. V PC vše funguje normálně + potvrzení přes mobil.
George v mobilu neotevřu. Prosím o radu. LH

Dobrý den, zkuste nainstalovat novou verzi 14.4, která je již k dispozici. Mě osobně na 14.3 vše funguje, telefon iphone 6s

Nikdy se nedostanu za bod, kdy odesílám SMS. Předvyplněnou zprávu odešlu a pak už se neděje nic. Prostě koukám donekonečna na obrazovku s odeslanýma zprávama. Už se to nevrátí zpátky do aplikace klíč, když aplikaci zprávy zavřu je už zavřená i aplikace klíč a když ji otevřu začíná vše odznova.

Dobrý den,potřebuji uskutečnit 2 platby a nedaří se mi vůbec nic tak jako ve staré dobré aplikaci.Vůbec si s tím nevím rady.

Nikdy se nedostanu za bod, kdy odesílám SMS. Předvyplněnou zprávu odešlu a pak už se neděje nic. Prostě koukám donekonečna na obrazovku s odeslanýma zprávama. Už se to nevrátí zpátky do aplikace klíč, když aplikaci zprávy zavřu je už zavřená i aplikace klíč a když ji otevřu začíná vše odznova

Dobry den, mam uplne stejny problem-po odeslani predvyplnene zpravy nic se nedeje, uz se to nevrati zpatky do aplikace klic. Zkousela jsem vice krat, porad dal to nepostupuje. Mam telefon Xiaomi A2 Lite.

M ám naprosto stejný problém – Nikdy se nedostanu za bod, kdy odesílám SMS. Předvyplněnou zprávu odešlu a pak už se neděje nic. Prostě koukám donekonečna na obrazovku s odeslanýma zprávama. Už se to nevrátí zpátky do aplikace klíč, když aplikaci zprávy zavřu je už zavřená i aplikace klíč a když ji otevřu začíná vše odznova.

Dobrý den,
potřebuji si stáhnout George klíč, mám Galaxy J5, verze Android 8.1.0. Již jsme to zkoušeli v České spořitelně, zkoušela jsem to doma. Stáhl se mi George klíč, ale to je tak všechno co se dělo. Hlásilo to, že nějaký superuser povoleno. Další kroky žádné. Nový telefon si kvůli tomu kupovat nebudu. Co mám dělat?

Dobrý den,
dnes jsem chtěla platit na internetu a potřebovala jsem platbu potvrdit v george klíči, no aplikace se mi nenačte. Vidím pouze modré pozadí a černý klíč, a nic jiného, žádnou jinou možnost tam nevidím. Proste jako by se aplikace sekla. Co můžu dělat?
Děkuji,
Lucie

Dobrý den.
Jak aktivovat George klíč v tabletu iPad, který neodesíla SMS???
Stáhl jsem si ho z App Store a prošlo to až po odeslaní SMS, ale to jaksi z tohoto přístroje nefunguje…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *