Rubriky
Banky

Fio banka přihlášení internetbanking

Potřebujete provést přihlášení do Fio internetbankingu? Chcete se dozvědět více o bance, najít pobočku nebo si stáhnout aplikaci Smartbaking od fiobanky? To vše a mnohem více najdete zde. Co zde nenajdete, na to se zeptejte v komentáři.

Rychlé odkazy: Fio banka / Bankomaty / Pobočky / Internetbanking / Kontakty

Fio banka ve zkratce

FIO je banka zaměřená na poskytování služeb bez poplatků a zprostředkování investic do cenných papírů. Fio banka je s téměř milionem klientů již pátou největší na trhu, kde podniká od roku 2010, resp. navazuje na podnikání skupiny FIO od roku 1993. V roce 2006 FIO koupilo mimoburzovní trh RM Systém, který disponoval pobočkami po celém Česku a k zákazníkům přivedlo FIO Družstevní záložnu, předchůdce FIO Banky.
Banka má vlastní informační systém, což jí snižuje provozní náklady a umožňuje flexibilní změny produktů. Tradičně silná je v internetovém bankovnictví a v poskytování služeb mezi Českem a Slovenskem.

Bankomaty

Fio banka nemá moc rozsáhlou síť bankomatů, v ČR již je kolem 200. Nabízí ale velkou výhodu a to dva výběry z bankomatu cizí banky zdarma. Další až tři bezplatné výběry lze získat za každých 4000 korun zaplacených kartou. Jinak stojí výběr z bankomatu cizí banky 25 korun. Výběry z bankomatů Fio jsou pro klienty Fio banky samozřejmě zdarma. Seznam bankomatů najdete na této stránce.

Pobočky

Pobočka Fio banky OC Lužiny

Nejbližší pobočku najdete opět na webu fio.cz na stejném odkazu jako jsou bankomaty. Nejbližší pobočku fio banky jednoduše najdete i tak, že si otevřete google.cz napišíte do vyhledávání fio a překliknete si v záložkách na mapy. Google Vám najde jak nejbližčí pobočku, tak nejbližší bankomat. Velkou výhodou je okamžitá navigace na místo nebo aktualizované doby otevření.

Internetbanking

Náhled okna pro přihlášení do internetového bankovnictví

Internetové bankovnictví najdete na této stránce https://ib.fio.cz/ib/login na tento odkaz se dostanete na webu fio.cz po kliknutí vlevo na odkaz Internetbanking – přihlásit se. Nevím proč tento odkaz nemá fiobanka na všech podstránkách webu.

Co všechno internebanking umí?

FIO není pozadu a jeho internetbanking umí to co jiné banky.

 • Příchozí a odchozí platby v ČR – zdarma
 • Příchozí a odchozí platby ČR – SR – zdarma
 • Bezpečné automatizované získávání dat z účtů – Fio API Bankovnictví
 • Vysoká úroveň zabezpečení proti zneužití – pomocí jednorázových SMS kódů či elektronického klíče
 • Neomezená historie transakcí a možnost nastavení hlásičů, které vás podle zadaných dispozic informují o dění na účtu
 • Platební brány pro bezpečné a rychlé placení za zboží a služby na internetu
 • Tisk historie transakcí
 • Vytvoření nebo zrušení trvalé platby
 • Dobíjení kreditu

Mobilní bankovnictví – Smartbanking

Díky Smartbankingu můžete ve svém telefonu sledovat zůstatky na Vašich účtech, prohlížet historii transakcí, zadávat platební příkazy nejen v rámci České republiky, ale zdarma i na Slovensko a do ostatních zemí Eurozóny, přečíst si zprávy od banky, měnit nastavení platebních karet, najít nejbližší pobočku a bankomat. Nová mobilní aplikace nabízí především jednoduchý a přehledný design, který je optimalizovaný i pro nejnovější telefony a splňuje bezpečnostní nároky moderní doby. Samozřejmostí je přihlašování nebo autorizace transakcí pomocí otisku prstu nebo pohledem na telefon/Face ID.

Největší výhodou mobilního bankovnictví vidím v tom, že pokud nejste klientem fio banky, stačí si aplikaci stáhnout a vytvořit si bankovní účet přes ni. Toto třeba zatím bankovnictví George neumí.

Náhledy mobilní aplikace

Kontakty

Web Fio banky najdete na adrese https://www.fio.cz/ Vaše dotazy můžete podkládat na infolince 224 346 800 a psát můžete na email: fio@fio.cz

FIO a sociální sítě:

Facebook:  https://cs-cz.facebook.com/Fiobanka
Twitter: https://twitter.com/fio_banka
Youtube: https://www.youtube.com/user/fiobanka

Historie

V roce 1993 čtyři studenti a absolventi Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy založili burzovní společnost Fio.

Fio v roce 2006 koupilo společnost RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s. Na této burze lze koupit akcie českých i zahraničních společností. Společnost RM-SYSTÉM vznikla v roce 1993 a 1. 12. 2008 se stala standardním burzovním trhem zaměřeným na drobné a střední investory. Ve stejném roce také podala žádost o udělení bankovní licence ČNB. V květnu 2010 Fio získalo požadovanou bankovní licenci a přejmenovalo se na Fio banku a.s. Touto dobou měla 50 000 klientů.[4] Ředitelem a předsedou představenstva je Jan Sochor, který tuto funkci zastává od roku 2001. Majitelé jsou Petr Marsa a Romuald Kopún, kteří stáli u zrodu této společnosti.[5] Centrála banky je v Praze 1, V Celnici 10.

V roce 2020 získala banka miliontého klienta a podle tohoto ukazatele je čtvrtou největší bankou v ČR.[4] K září téhož roku evidovala 85 poboček v ČR, 21 poboček v SR a 214 bankomatů.

Moje hodnocení Fio banky

O Fiobance jsem se dozvěděl z jejich zvláštních reklam. Co mě nejvíc láká je běžný účet bez poplatků. Co se mi nelíbí je web. To hlavní co lidí od banky potřebují je přihlášení do internetového bankovnictví a to najdete jen malým písmem na úvodní stránce. Na druhou stranu chápu, že je Fio mladá, moderní banka, která cílí na mladé lidi, kteří využívají spíše mobilní aplikaci se smartbankingem. Za vyzvidhnutí stojí jak mobilní aplikace, tak webové prostředí internetového bankovnictví, které je moc dobře provedeno, jak funkčně tak graficky.

Související články

Oznámení o aktuálním kurzu při platbě kartou nebo výběru z bankomatu

Vyhledávací dotazy související s fio bankou

Internetbanking fio přihlášení, fio banking, fiobanka kód banky, Fio banka internetové bankovnictví, Fio banka přihlášení, Fio banka internetbanking aplikace, Fio banka Ostrava, Ebroker Fio přihlášení

Související dotazy

 • ing banka přihlášení
 • e banka vstup na účet
 • fio banka internetbanka
 • ing banka internetbanking
 • fio banka přihlášení na účet
 • fio banka internetové bankovnictví
 • rb přihlášení
 • bhs přihlášení
 • internetbanking fio přihlášení
 • servis24 přihlášení na účet telebanking
Fio banka hodnocení
 • Web
 • Aplikace
 • Pobočky
 • Služby
4

Shnutí hodnocení Fio banky

O Fiobance jsem se dozvěděl z jejich zvláštních reklam. Co mě nejvíc láká je běžný účet bez poplatků. Co se mi nelíbí je web. To hlavní co lidí od banky potřebují je přihlášení do internetového bankovnictví a to najdete jen malým písmem na úvodní stránce. Na druhou stranu chápu, že je Fio mladá, moderní banka, která cílí na mladé lidi, kteří využívají spíše mobilní aplikaci se smartbankingem. Za vyzvidhnutí stojí jak mobilní aplikace, tak webové prostředí internetového bankovnictví, které je moc dobře provedeno, jak funkčně tak graficky.

Sending
Vaše hodnocení
2.67 (6 hodnocení)

1 reakce na „Fio banka přihlášení internetbanking“

Dobrý den,

nedaří se mi dostat na přihlášení k náhledu do svého účtu.

Děkuji za nápovědu, Adamec

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *