Era

Era - bankovnictví od Poštovní spořitelny, přihlášení

Internetový portál Erasvět a internetové bankovnictví Era, které provozovala Poštovní spořitelna (aktuálně banka ČSOB) už dávno neexistuje. Pokud si tuto stránku projdete , zjistíte proč tomu tak je. Navíc vás naučíme správně se přihlašovat do Vašeho bankovního účtu.

era logo

Era ani erasvět už neexistuje

Jak už jsem psal v titulku značka Era ani portál Erasvět už neexistuje. Jediná možnost jak se dostat na Váš bankovní účet je přes stránky Poštovní spořitelny. Stará adresa pro přihlášení (https://muj.erasvet.cz/prihlaseni) již nefunguje, ale můžete ji používat dále, banka Vás přesměruje na novou přihlašovací stránku. Popřípadě můžete používat adresu postovnisporitelna.cz o tom více níže.

Portál úplně zanikl a jediné co po něm zbylo je jeho logo. Nic víc se bohužel najít nedá. Poštovní spořitelna portál Era a značku Erasvět zrušila, protože se chtěla více soustředit na budování vlastní značky.

Na takovouhle pobočku již nenarazíte

pobočka s logem era
ERA Finanční Centrum Olomouc Šantovka od IO Studio, s.r.o.

Proč ne? Protože všechny pobočky jsou ted pod logem ČSOB popřípadě na Poštách pod logem Poštovní spořitelny.

Náhled webu bankovnictví Era svět v jeho začátcích v roce 2012

era historie - 2012

Era přihlášení

Na internetové adrese erasvet.cz jste kdysi mohli najít informační internetové stránky bankovnictví Era. Pokud dnes zadáte adresu www.erasvet.cz do adresního řádku dostanete se na web postovnisporitelna.cz a z tohoto webu se potom máte možnost dostat na Váš bankovní účet a nebo se na webu dozvědět o novinkách ze světa Poštovní spořitelny.

přihlašovací formulář
Náhled přihlašovacího formuláře

Přihlášení jednoduše – návod

 1. Do adresního řádku napište www.postovnisporitelna.cz (pod návodem se můžete podívat na náhled webu, který se vám načte pokud adresu zadáte dobře)
 2. Vpravo nahoře klikněte na odkaz internetové bankovnictví
 3. Vypľnte uživatelské jméno a heslo
 4. Klikněte na odkaz Přihlásit.

Náhled webu postovnisporitelna.cz

nahrada za eru - postovnisporitelna.cz
postovnisporitelna.cz

Internetbanking

Co je to vlastně ten internetbanking? Internetbanking v češtině znamená internetové bankovnictví. Díky němu nemusíte chodit do banky, ale spoustu věcí můžete vyřídit online z domova nebo odkudkoliv ze světa.

Mobilní bankovnictví (smartbanking)

Poštovní spořitelna (Era) má i tzv. mobilní aplikaci, díky které se na svůj účet dostanete ze svého mobilního telefonu. Je to jedna z nejlepších aplikací, kterou jsem používal, takže ji vřele doporučuji. V obchodě (google play nebo app store) ve vašem telefonu pouze napište do vyhledávání poštovní spořitelna a pokud aplikaci váš telefon podporuje vyjede vám aplikace s názvem Smartbanking PS. Tuto aplikaci si stáhněte a nainstalujte. Přihlášení provedete pomocí Vašeho identifikačního čísla a PINu. Vše je opět krásně jednoduché.

Poštovní spořitelna

Poštovní spořitelna je obchodní značkou ČSOB. Vznikla v roce 1991 původně jako samostatná banka pod názvem Poštovní banka. Svůj současný název užívá až od roku 1995. V tomto roce ji převzala Investiční a poštovní banka. V roce 2000 se Poštovní spořitelna stala součástí skupiny ČSOB. Služby Poštovní spořitelny jsou poskytovány na přepážkách České pošty a na Finančních centrech Poštovní spořitelny.Díky své rozsáhlé pobočkové síti je tak Poštovní spořitelna aktuálně nejlépe dostupnou bankou na českém trhu. V roce 2010 začala pod jednou střechou s Poštovní spořitelnou působit také značka Era, která už je ale zrušená.

Bankomaty

Poštovní spořitelna má obrovskou výhodu vůči konkurenci v tom, že má pobočku na každé poště. A pošta je v každém městě a skoro v každé vesnici. V Česku má přes 1000 bankomatů. Pokud hledáte nějaký bankomat ve Vašem okolí není nic jednoduššího než se podívat na web Poštovní spořitelny a nahoře kliknout na odkaz Pobočky a bankomaty a zjistit si, kde se nejbližší bankomat nachází, přímo na podstránku bankomatů se dostanete kliknutím na tento odkaz. Druhá možnost je napsat přímo do googlu bankomat poštovní spořitelna a vyjede Vám nejbližší bankomat přímo ve vyhledávači Google. Pokud se ve Vaší blízkosti žádný bankomat nenachází, vyberte z bankomatu jiné banky. Těch pár desítek korun za výběr není nic hrozného ušetříte čas a peníze za dopravu k nejbližšímu bankomatu.

Pobočky

Nejbližší pobočku najdete opět na webu postovnisporitelna.cz na stejném odkazu jako jsou bankomaty. Pokud nejste ve vyhledávání zběhlí, na mapě níže klikněte na odkaz Zobrazit větší mapu, který je vpravo nahoře, a na webu který se vám otevře klikněte do textu kde je napsáno Poštovní spořitelna a zmáčkněte na klávesnici Enter (google najde nejbližší pobočku nebo bankomat ve vašem okolí)

ČSOB

logo čsob

Československá obchodní banka, a. s., známá pod zkratkou ČSOB, je bankovní institucí působící na českém a slovenském trhu finančních služeb. Specializuje se na bankovní služby pro fyzické osoby a podnikatelské subjekty. Má centrálu v Radlicích v Praze 5, její budova je největší kancelářskou budovou v zemi. Banka je od roku 1999 vlastněna belgickou bankou KBC spadající do finanční skupiny KBC Group N.V. Belgické bance patří 100 % akcií ČSOB.

Banka obsluhuje přibližně 3,1 milionu klientů. V Česku je zhruba 800 tisíc z nich obsluhováno pod „modrou“ značkou ČSOB, asi 2,2 milionu pod „červenou“ značkou Poštovní spořitelny. Na Slovensku republice banka obsluhuje asi 200 tisíc klientů). Banka provozuje 210 poboček v Česku a 78 na Slovensku.Na pobočkách banky je možné získat i produkty dalších společností skupiny ČSOB, například hypotéky Hypoteční banky nebo stavební spoření Českomoravské stavební spořitelny (ČMSS). Zdroj: Wikipedia

Začněte si zvykat na logo ČSOB u svého bankovnictví

logo poštovní spořitelny a čsob

Poštovní spořitelna a ČSOB se sloučí pod jednu banku. Jednu značku. Jedno logo. Již nyní můžete na webu postovnisporitelna.cz vedle loga Poštovní spořitelny vidět logo ČSOB.

Co si pod tím představit? Jako kdysi zaniknul portál Erasvět a značka Era, časem se nejspíše rozloučíme i s logem Poštovní spořitelny. Pokud jste klientem Poštovní spořitelny, tak určitě víte, že patříte do skupiny pod ČSOB. Na Vašem účtu ani nikde jinde se nic nezmění, pouze získáte výhodu. Budete moci využívat nabídky dalších skvělých služeb banky ČSOB.

Často hledáte také: erasvet, era přihlášení, era internetové bankovnictví aktivace, era smartbanking, internetové bankovnictví čsob, registrace era, era přihlášení internetbanking, era přihlašovací údaje, era portal, https www erasvet cz portal, era smartbanking, uživatelské jméno, heslo, aktivace, Era přihlášení internetbanking Era přihlašovací údaje Internetové bankovnictví ČSOB ERA Portal Era internetové bankovnictví aktivace Poštovní spořitelna produkty Poštovní spořitelna IČO ge přihlášení můj účet era svět moje era přihlášení era přihlášení na účet přihlášení na účet internetové bankovnictví era svět internetové přihlášení internet banka přihlásit se

Co si z toho vzít?

Udržování více bankovních značek je velice nákladné, třeba jen z marketingového hlediska. Sloučení ČSOB a Poštovní spořitelny probíhá pomalu a všichni klienti začínají být na přechod připraveni a vlastně se pro ně až na změnu loga nic výjmečného nestane. Jako bonus budou moci vybírat z jakéhokoli bankomatu ČSOB nebo jít na jakoukoliv pobočku. Hodně se toho, ale změní pro klienty ČSOB, kteří teď budou moci vybírat veškeré úspory i na pobočkách pošt. Podobnou věc udělala Česká spořitelna, když zrušila bankovnictví servis24.cz a vytvořila nové s názvem George.

Jste zvyklí na adresu erasvet.cz? Pokračujte v tom

Pokud jste byli zvyklí pro přihlášení do vašeho internetového bankovnictví zadávat adresu www.erasvet.cz tak v tom pokračujte, Poštovní spořitelna doménu pořád vlastní a napsáním této adresy se dostanete na web postovnisporitelna.cz, který slouží k přihlášení do Vašeho internetového bankovnictví.

Era.cz

Adresa www.era.cz nikdy nesloužila a ani neslouží k přihlášení do internetbankingu. Je to webová adresa společnosti ERA a.s.

Budoucnost?

Era se kdysi změnila na portál postovnisporitelna.cz. Spořitelna se teď sloučí s ČSOB. Dalším krokem bude slučování aplikací. ČSOB používá aplikaci ČSOB Smartbanking. Aplikace poštovní spořitelny se jmenuje Smartbanking PS. Co se stane s těmito aplikacemi? Spojí se do jedné a ta se bude jmenovat: ČSOB Smart.

ČSOB Smart

Jaké vychytávky nová aplikace nabídne?

 • Přihlašování ČSOB Identitou – svou bankovní identitu využijete na spoustu míst, a to včetně ČSOB Smartu
 • Nový design – aplikaci jsme oblékli do nového kabátu, aby vypadala k světu (nová grafika, vychytávky, navigace)
 • Palcové menu – důležité funkce jsou na každé stránce ve spodní liště na dosah palce (např. Přehled či Nabídky)
 • Vlastní pořadí produktů – v nastavení si můžete přeskládat pořadí dlaždic na úvodní stránce tak, jak je potřebujete mít
 • Rychlejší přidávání novinek – chystáme podporu virtuálních karet, notifikace o pohybech, virtuální asistentku a nejen to!
 • Sjednání běžného účtu – noví klienti si náš běžný účet vyřídí již zcela online, bez nutnosti návštěvy jakékoli pobočky

Související dotazy

 • 999055
 • era zákon
 • era firma
 • era automobil
 • era kryptoměna
 • cetelem infolinka
 • era hudební projekt
 • era mobilní operátor
 • ge přihlášení
 • můj účet era svět
 • moje era přihlášení
 • přihlášení na účet
 • george přihlášení na účet
 • george internetové bankovnictví
 • svět internetové přihlášení
 • george internet banka přihlásit se

Velkou i malou půjčku můžete nově zdarma do 30. dnů vrátit

Chybí Vám trochu peněz před výplatou nebo potřebujete větší částku na nákup televize, auta nebo bytu? Nově si u Č.S. můžete půjčit od 2000 Kč do 1 000 000 Kč Pokud půjčku vrátíte do 30. dnů neplatíte nic navíc.

3 příspěvků “Era

 1. Jak se dostanu do elektronického svého účtu
  ať zkouším jakoukoli aplikaci nejde to potřebuji zaplatit své účty

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Před přidáním dotazu se prosím podívejte jestli už nebyl někde v diskuzi zodpovězen, popřípadě si pročtěte návody, které jsem pro Vás zatím sepsal, díky.

Další články na toto téma

 • Jaký je Váš kód banky, IBAN, SWIFT a BIC?26. 4. 2021 Jaký je Váš kód banky, IBAN, SWIFT a BIC? V bankovní mluvě se používá celkem dost zkratek, co znamená IBAN nebo číslo za lomítkem v čísle bankovního účtu? Zjistětě si do jaké banky posíláte peníze. Pokud po Vás někdo bude chtít IBAN nebo SWIFT tak je chce vědět, protože Vám bude posílat peníze ze zahraničního účtu. Kód […]
 • Největší banka v Česku je stále Česká spořitelna11. 4. 2021 Největší banka v Česku je stále Česká spořitelna Za největší banku v Česku se dál mohou označovat Česká spořitelna i ČSOB. První bankovní skupina má nejvíc klientů, druhá spravuje největší objem peněz. Třetí v obou ukazatelích zůstává Komerční banka. Ukazují to data ke konci loňského nebo ze […]
 • Poštovní spořitelna přihlášení11. 1. 2021 Poštovní spořitelna přihlášení Poštovní spořitelna nyní patří pod ČSOB banku. Portál Era svět byl zrušen a nahrazen novým smart bankovnictvím. Přihlášení do internetového bankovnictví již nefunguje přes portál Era a stránky Era svět, ale stránky postovnisporitelna. Co ještě je u Poštovní spořitelny nového? […]
 • Mbank přihlášení – internetové bankovnictví20. 3. 2021 Mbank přihlášení – internetové bankovnictví Mbank přihlášení - první banka, která nemá pobočky. Své finance ovládáte pouze online z internetového bankovnictví nebo z mobilu. Kde má mbank bankomaty? Jak si založit účet nebo kde se přihlásit do bankovnictví online? To vše v tomto článku. Rychlé odkazy: Mbank / Bankomaty / […]
 • Jak zadat jednorázovou a trvalou platbu?15. 4. 2021 Jak zadat jednorázovou a trvalou platbu? Možná se zadání platby bude zdát jako banální věc, ale starší uživatelé s tím mohou mít problém. Proto si v tomto návodu ukážeme video od České spořitelny i s popisem. Jak zadat jednorázovou […]

Štítky:

Nejnovější návody

Platba 24 – bojíte se platit na internetu kartou?

Platba 24 – bojíte se platit na internetu kartou?

Pak je pro Vás platba24 od České spořitelny ideálním řešením. Možnost platit touto metodou nabízí stovky e-shopů. O co zjednodušeně jde? Nepřepisujete číslo Vaší karty, ale platební brána Vás přesměruje do bankovnictví George (kdysi jste byli přesměrování do servis24) ve kterém se přihlásíte a pošlete peníze. Je to jednodušší než platit v e-shopu převodem na účet. Tedy pokud Vám eshop nepošle fakturu v qr kódem, tato varianta platby je nejrychlejší, ale mnoho e-shopů ji ještě nepoužívá.

 • Prostředí
 • Zabezpečení
 • Rychlost
3.8
Sending
Vaše hodnocení
2.25 (4 hodnocení)
Jak zadat jednorázovou a trvalou platbu?

Jak zadat jednorázovou a trvalou platbu?

Možná se zadání platby bude zdát jako banální věc, ale starší uživatelé s tím mohou mít problém. Proto si v tomto návodu ukážeme video od České spořitelny i s popisem.

Sčítání lidu 2021 – přihlášení přes George

Sčítání lidu 2021 – přihlášení přes George

Sčítání lidu je povinné, čas máte do 11.5.2021. Ulehčete si přihlášení se ke sčítání. Česká spořitelna má všechny údaje, které od Vás potřebuje. (dali jste jí je na pobočce, když jste si zakládali účet) K přihlášení můžete používat bankovní identitu České spořitelny, přihlášení je rychlé a pokud používáte George klíč stačí odkliknout na mobilu a můžete začít vyplňovat.

Slovníček pojmů

Nejčtenější články

 1. Návod na přihlášení do bankovnictví George
 2. George klíč - instalace
 3. George nefunguje - výpadky
 4. Jak si dobít kredit?
 5. george.csas.cz

Banky

Přihlášení do ostatních bankovnictví

Zrušené portály

Z bankovního sektoru

George přihlášení
Centrum přihlášení

Proč web vznikl?

Svým blízkým a známým jsem asi 100x vysvětloval jak se přihlašovat na internetové bankovnictví servis24, když jsem zjistil že Česká spořitelna plánuje novou aplikaci a chytré bankovnictví jménem George, řekl jsem si, že se situace bude určitě opakovat znovu a všichni budou tápat a nebudou vědět jak se přihlásit. Tento web snad pomůže nejen mým blízkým, ale i Vám. Tento web není oficiální ani jinou prezentací České spořitelny. Na webu najdete videa, články a návody informující o novém chytrém bankovnictví George, které najdete na george.csas.cz.

George přihlášení Návody na přihlášení do internetových bankovnictví. Potřebujete vytvořit web? Tvorba webových stránek // Ochrana osobních údajů