Poštovní spořitelna zrušila internetové bankovnictví Era svět neboli Erasvět a klienti neví, kde provést přihlášení na svůj bankovní účet (internetbanking)

Nejen klienti České spořitelny mají problémy a nedokáží si zvyknout na nové internetové bankovnictví George, které se ani po roce provozu kvalitou nepřiblížilo bankovnictví servis24. Poštovní spořitelna zrušila bankovnictví Era a zrušila portál Erasvět.

poštovní spořitelna přihlášení

Klienti Poštovní spořitelny mají o něco horší problém. Roky byli zvyklí přihlašovat se do svého bankovnictví pod názvem Era, ale Poštovní spořitelna ho ze dne na den zrušila a klienti teď vůbec neví, kde se přihlašovat.

Náhled webu erasvet.cz

Zapamatujte si odkaz postovnisporitelna.cz

Nevím jestli to víte nebo ne, ale Era svět nebo jen Era nebyl název Vaší banky. Byl to produkt nebo spíše webový projekt banky, která se jmenuje Poštovní spořitelna. Poštovní spořitelnu vlastní banka ČSOB., ale dále už nebudeme zabíhat. Důležité je si zapamatovat novou webovou adresu a tou je postovnisporitelna.cz

Portál Era svet.cz ani přihlášení nefunguje

Ne že by odkaz nefungoval. Web, který jste znali již nefunguje, ale odkaz Vás přesměruje na správnou adresu a tou je, jak jsem psal výše postovnisporitelna.cz v pravém horním rohu je odkaz internetové bankovnictví, klikněte na něj a dostanete se k přihlášení do Vašeho internetového bankovnictví.

Takto vypadá nový web Poštovní spořitelny

postovnisporitelna.cz

Takto vypadal starý formulář pro přihlášení do bankovnictví Era svět

Na přihlašovací obrazovku se dostanete kliknutím na odkaz Internetové bankovnictví, které se na každé stránce v pravém horním rohu

Poštovní spořitelna (era) v mobilu neboli smartbanking

Další debilní nápad si Poštovní spořitelna připravila pro klienti její mobilní aplikace. Když už si totiž uvědomíte že hledat výrazy jako je Era nebo Era svět je zbytečné a naučíte se přihlašovat a hledat poštovní spořitelnu budete mít další problém s názvem aplikace. Mobilní bankovnictví se totiž jmenuje Smartbanking. Bohužel spořitelnu vlastní ČSOB a ČSOB bankovnictví se také jmenuje Smartbanking. Jediný rozdíl je v tom, že jedna aplikace se jmenuje Smartbanking PS (Poštovní Spořitelna) a druhý už má lepší název a je z něj zřejmé ke které bance patří a to ČSOB Smartbanking.

Štěstí je, že vyhledávání v obchodech telefonů je chytré. Do vyhledávání v app store nebo google play (záleží jaký máte telefon) napište Poštovní spořitelna a aplikace Vám vyjede na prvním místě.

Náhled aplikace smartbanking na google play

Era nebo Éra?

Možná už je to jedno, ale správne se píše Era.

Naposledy upraveno: 30.10.2019 10:00

Přihlášení jednoduše

Nakonec si tedy ještě jednou shrneme jak se nově přihlásit do bankovnictví.

  1. Do adresního řádku napíšeme postovnisporitelna.cz pokud používáte vyhledávání napište poštovní spořitelna
  2. Na úvodní stránce webu postovnisporitelna.cz klikněte vpravo nahoře na odkaz internetové bankovnictví
  3. Vložte uživatelské jméno
  4. Vložte vstupní heslo

Vaše názory a komentáře

Vaše názory, postřehy, kritiku nebo dotazy posílejte na komentare@george-prihlaseni.cz a já se rozhodnu, jestli je zveřejním nebo ne, děkuji.

Hodnocení služby Era svět5/10

Bankovnictví Era a erasvet.cz byl kdysi na vysoké úrovni, škoda že ho poštovní spořitelna zrušila

Kam dále? Přečtěte si návod na přihlášení na internetové bankovnictví George