ČSOB internetbanking – přihlášení do internetového bankovnictví

ČSOB internetbanking - přihlášení do internetového bankovnictví

Potřebujete provést přihlášení do ČSOB internetbankingu (internetového bankovnictví)? Chcete se dozvědět více o bance, najít pobočku nebo si stáhnout aplikaci Smartbaking od ČSOB? To vše a mnohem více najdete zde. Co zde nenajdete, na to se zeptejte v komentáři.

Rychlé odkazy: ČSOB banka / Bankomaty / Pobočky / Internetbanking / Kontakty

ČSOB banka ve zkratce

čsob logo

FIO je banka zaměřená na poskytování služeb bez poplatků a zprostředkování investic do cenných papírů. Fio banka je s téměř milionem klientů již pátou největší na trhu, kde podniká od roku 2010, resp. navazuje na podnikání skupiny FIO od roku 1993. V roce 2006 FIO koupilo mimoburzovní trh RM Systém, který disponoval pobočkami po celém Česku a k zákazníkům přivedlo FIO Družstevní záložnu, předchůdce FIO Banky.
Banka má vlastní informační systém, což jí snižuje provozní náklady a umožňuje flexibilní změny produktů. Tradičně silná je v internetovém bankovnictví a v poskytování služeb mezi Českem a Slovenskem.

Bankomaty

ČSOB má rozsáhlou síť bankomatů, v ČR již je už skoro 1 000. Některé bankomaty umožňují i vklad hotovosti na Váš účet. Seznam bankomatů najdete na této stránce.

Co bankomaty ČSOB umí?

 • Bezkontaktní výběry – stačí přiložit bezkontaktní kartu, platební nálepky nebo mobilní telefon či chytré hodinky
 • Dobíjení a platby mobilním operátorům – v bankomatu si můžete nejen dobít kredit u kteréhokoli operátora, ale i zaplatit pravidelnou fakturu za telefon
 • Změna PINu – PIN si můžete změnit u karet Visa i Mastercard
 • Volba skladby bankovek – většina našich bankomatů vám při výběru hotovosti nabídne až 3 skladby bankovek

Pobočky

čsob pobočka
Nová pobočka ČSOB v Americké ulici v Plzni

Nejbližší pobočku najdete opět na webu csob.cz na stejném odkazu jako jsou bankomaty. Nejbližší pobočku čsob banky jednoduše najdete i tak, že si otevřete google.cz napišíte do vyhledávání čsob a překliknete si v záložkách na mapy. Google Vám najde jak nejbližší pobočku, tak nejbližší bankomat. Velkou výhodou je okamžitá navigace na místo nebo aktualizované doby otevření.

Internetbanking

čsob internetbanking

Internetové bankovnictví najdete na této stránce https://ib.csob.cz/prihlaseni na tento odkaz se dostanete na webu čsob.cz po kliknutí vpravo nahoře na odkaz elektronické bankovnictví a pak odkaz Internetové bankovnictví. Připadá Vám přihlašovací obrazovka podobná jako té u Poštovní spořitelny? Je to tím, že banka ČSOB a Poštovní spořitelna se spojily v jednu

Nově ČSOB nabízí možnost přihlášení do internetbankingu s pomocí bankovní identity, tzv. ČSOB ID

čsob internetové bankovnictví přihlášení
Nová přihlašovací stránka ČSOB

Do nového internetového a mobilního bankovnictví (ČSOB Smart) se můžete přihlásit, až vám přijde výzva k přechodu (propojení ČSOB Identity s elektronickým bankovnictvím). Do té doby je vám samozřejmě nadále k dispozici stávající internetové bankovnictví i Smartbanking. Podobný přechod zažili i klienti České spořitelny při přechodu z bankovnictví Servis24 na George.

Co všechno internebanking umí?

Internetové bankovnictví ČSOB umí vše na co si vzpomenete.

 • Příchozí a odchozí platby v ČR
 • Vysoká úroveň zabezpečení proti zneužití – pomocí jednorázových SMS kódů či elektronického klíče
 • Neomezená historie transakcí a možnost nastavení hlásičů, které vás podle zadaných dispozic informují o dění na účtu
 • Platební brány pro bezpečné a rychlé placení za zboží a služby na internetu
 • Tisk historie transakcí
 • Vytvoření nebo zrušení trvalé platby
 • Dobíjení kreditu

Podporované prohlížeče pro internetové bankovnictví v počítači

 • Microsoft Internet Explorer 11 a vyšší
 • Mozilla FireFox 30.0 a vyšší (mimo uživatele čipových karet)
 • Google Chrome 30 a vyšší
 • Opera 15 a vyšší
 • Safari 9.0 a vyšší (mimo uživatele čipových karet)
 • Microsoft Edge (mimo uživatele čipových karet)

Mobilní bankovnictví – Smartbanking

Smartbanking má skvělé hodnocení 4,8 hvězdiček a patří mezi nejlépe hodnocené bankovní aplikace na českém trhu. Využívá ho už více než půl milionu našich klientů. Díky Smartbankingu můžete ve svém telefonu sledovat zůstatky na Vašich účtech, prohlížet historii transakcí, zadávat platební příkazy nejen v rámci České republiky, přečíst si zprávy od banky, měnit nastavení platebních karet, najít nejbližší pobočku a bankomat. Nová mobilní aplikace nabízí především jednoduchý a přehledný design, který je optimalizovaný i pro nejnovější telefony a splňuje bezpečnostní nároky moderní doby. Samozřejmostí je přihlašování nebo autorizace transakcí pomocí otisku prstu nebo pohledem na telefon/Face ID.

Náhledy mobilní aplikace

ČSOB Identita

Bankovní identita od ČSOB slouží k ověření totožnosti v online světě. Funguje tedy jako elektronická občanka, kterou se na internetu můžete bezpečně prokázat. V mnoha případech díky ní ušetříte čas, jelikož ještě víc věcí vyřídíte online, a to bez nutnosti chodit třeba na úřady.

Identita jsou vlastně vámi zvolené přihlašovací údaje (uživatelské jméno a heslo), které jsou navíc zabezpečené ověřovací metodou (např. Smart klíčem). S identitou se tak bezpečně přihlásíte do některých našich služeb, portálů státní správy i k různým firmám.

Klienti ČSOB si mohou kdykoli měnit v Portálu ČSOB Identity heslo či bezpečnostní e-mail.

Kontakty

Web ČSOB najdete na adrese https://www.csob.cz/ Vaše dotazy můžete podkládat na infolince 800 300 300 a psát můžete bance přes kontaktní formulář na webu, nikde jsem nenašel e-mail, což je velice divné. Kontaktní telefon na úvodní stránce webu také nikde neuvidíte.

ČSOB a sociální sítě:

Facebook:  https://www.facebook.com/csob
Twitter: https://twitter.com/CSOB_CZ
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCCRLevEhack4M8nKdO4JJkA

Historie

Banka byla založena státem již v roce 1964 jako specializovaná součást tzv. monobankovního systému Státní banky československé a měla v tehdejším Československu zajišťovat financování zahraničního obchodu pod přímým dohledem státu a půjčky v zahraničních měnách z mezinárodních kapitálových trhů pro komunistický stát. Po Sametové revoluci v roce 1989 rozšířila banka své služby z tehdejších podniků zahraničního obchodu („PZO“) i pro nově vzniklé podnikatelské subjekty a fyzické osoby. Také dramaticky rozšířila svou pobočkovou síť. V 90. letech 20. století byl minimální vklad pro fyzické osoby 100 000 Kč.

V prosinci 1997 rozhodla tehdejší vláda o privatizaci významných bankovních domů v Česku, v prvním tendru v bankovním sektoru vyhlásila prodej ČSOB. Po tendru v červnu 1999 stát prodal svůj akciový podíl vítězné belgické bance KBC Bank za téměř 40 mld. Kč (dle tiskové zprávy ČSOB).

Související články

Jaký je Váš kód banky, IBAN, SWIFT a BIC?

Jaký je Váš kód banky, IBAN, SWIFT a BIC?

V bankovní mluvě se používá celkem dost zkratek, co znamená IBAN nebo číslo za lomítkem v čísle bankovního účtu? Zjistětě si do jaké banky posíláte peníze. Pokud po Vás někdo bude chtít IBAN nebo SWIFT tak je chce vědět, protože Vám bude posílat peníze ze zahraničního účtu.

Největší banka v Česku je stále Česká spořitelna

Největší banka v Česku je stále Česká spořitelna

Za největší banku v Česku se dál mohou označovat Česká spořitelna i ČSOB. První bankovní skupina má nejvíc klientů, druhá spravuje největší objem peněz. Třetí v obou ukazatelích zůstává Komerční banka.

Ukazují to data ke konci loňského nebo ze začátku letošního roku, která jsme dali dohromady podle zveřejněných výsledků nebo jiných aktuálních informací z bank. 

Víc jak milion klientů hlásí pět bank: Česká spořitelna, ČSOB, Komerční banka, Moneta Money Bank a Fio banka. A když bude Air Bank růst stejně jako doteď (loni zvýšila počet klientů o 9,3 %), měla by se do dvou let i ona dostat přes milion.

Když vezmeme statistiky za celé skupiny, do nichž se vedle klientů samotných bank počítají i klienti stavebních spořitelen, penzijních nebo investičních společností, tak má dvojice největších opravdu značný náskok: Česká spořitelna je na 4,5 milionech klientů, ČSOB na 4,2 milionech. Třetí Komerční banka jich má celkem 2,4 milionu a Moneta se započtením stavební spořitelny 1,4 milionu.

Porovnání částečně znepřehledňuje fakt, že banky zveřejňují různé údaje, některé počty klientů neříkají vůbec. Například ČSOB uvádí čísla pouze za celou skupinu.

BankaPočet klientů v Česku
Česká spořitelna 4,5 milionu
ČSOB 4,231 milionu
Komerční banka 2,361 milionu
Moneta1,4 milionu
Fio banka1,072 milionu
Air Bank861 tisíc
Raiffeisenbank680 tisíc klientů má banka, dalších 500 tisíc stavební spořitelna
mBank703 tisíc
Equa bank477 tisíc
UniCredit Bank450 tisíc
Hello bank343 tisíc
ING Bank375 tisíc
Sberbank111 tisíc
Banka Creditas110 tisíc
Trinity Bank24 tisíc
ExpobankPřes 20 tisíc – jde o číslo ke konci března 2018, novější nezveřejnila.
Oberbank18 tisíc
Era

Era

Internetový portál Erasvět a internetové bankovnictví Era, které provozovala Poštovní spořitelna (aktuálně banka ČSOB) už dávno neexistuje. Pokud si tuto stránku projdete , zjistíte proč tomu tak je. Navíc vás naučíme správně se přihlašovat do Vašeho bankovního účtu.

Poštovní spořitelna přihlášení

Poštovní spořitelna přihlášení

Poštovní spořitelna nyní patří pod ČSOB banku. Portál Era svět byl zrušen a nahrazen novým smart bankovnictvím. Přihlášení do internetového bankovnictví již nefunguje přes portál Era a stránky Era svět, ale stránky postovnisporitelna. Co ještě je u Poštovní spořitelny nového?

Vyhledávací dotazy související s čsob

Související dotazy

 • čsob 0300
 • internetbanka čsob
 • čsob ceb přihlášení
 • čsob penze přihlášení
 • čsob internetbanking era
 • čsob linka 24 přihlášení
 • přihlášení do čsob internetbanking 24
 • čs. spořitelna internetové bankovnictví
 • čsob internetbanka
 • čsob internetbanking era
 • rb internetové bankovnictví
 • čsob internetové bankovnictví
 • čsob servis 24 internetbanking
 • čsob internetbanking. přihlášení

Velkou i malou půjčku můžete nově zdarma do 30. dnů vrátit

Chybí Vám trochu peněz před výplatou nebo potřebujete větší částku na nákup televize, auta nebo bytu? Nově si u Č.S. můžete půjčit od 2000 Kč do 1 000 000 Kč Pokud půjčku vrátíte do 30. dnů neplatíte nic navíc.

15 příspěvků “Poštovní spořitelna přihlášení

 1. Dobrý den,

  kdybych byla věděla,jaké potíže mi bude Poštovní spořitelna připravovat,nikdy bych
  nepřistoupila na změnu banky.Velmi vážně zvažuji návrat k předešlé bance nebo přestup k jiné.

  Za problémy srdečně děkuji,dnes jsem musela ukončit objednávku,kterou přes Pošt.spořitelnu nemohu zaplatit.Zítra jsou problémy spořitelny již nahlášeny.Děkuji za ně.

 2. Jsem 84 letá seniorka.Dosud jsem hravě vyhledávala Poštovní spořitelnu Era,ale po změně se nemohu znovu přihlásit.Prosím o postup,co mám udělat.Děkuji

 3. Nechci, aby mi poštovní spořitelna posílala papírové výpisy z účtu. Do internetového bankovnictví poštovní spořitelny jsem zadala, aby mi výpisy byly zasílány do e-mailu, ale za březen mi přišel výpis v papírové podobě a navíc jsem za něj zaplatila asi 40 Kč. To je šílené. Co mám ještě udělat, aby výpisy nechodili v papírové formě? Štemberová

 4. Dnes se nemohu přihlásit do Poštovní spořitelny, potřebuji platit faktury, stále se objevuje hláška o cookies. Co mám udělat, abych se mohl přihlásit di svého účtu a platit faktury ?

 5. Proč se najednou nemohu dostat ke svému kontu.Když napíšu postovnisporitelna.cz,odpoví mě to,že to není bezpečné a dál mě to nepustí,Nemohu platit,proč mém svůj účet u vás zablokovaný,co chcete s mým účtem udělat.Cítim se ohrožen,mám u vás celoživotní úspory,je mě 81 let,Václav Skala

 6. šílenázměna!
  který idiot změnil to, co dříve fungovalo!!
  ani po deseti pokusech jsem se nemohl přihlásit
  jděte do prusele !

 7. I když jsem byl léta klientem PS, i já již podnikám kroky ke zrušení účtu. Banka stále obtěžuje novými a novými požadavky které nemíním akceptovat. Když nebudu souhlasit s tím a tím, nemohu se přihlásit, když nesdělím číslo bot nemohu se přihlásit atd. Takže jako rodiny postupně se všemi účty odcházíme a já, který jsem byl u zakládání PS jsem jen překvapen, jak je PS ochod klientů lhostejný.

 8. Prošla jsem snadno až k zadání PIN, který nemám ani mi nepřišelv SMS. Jak získám pětimístný PIN? Prosím.

 9. PO MNOHA POKUSECH SE NEMOHU DOSTAT KE SVEMU ÁÚČTU PRO ZAPLACENÍ POHLEDÁVKY. váMI UVEDENÝ POSTUP JE NEJASNÝ. MUSÍM K TOMU MÍT MOBILNÍ TELEFON ?

 10. Který blbec to zrušil, celá léta ERA v pořádku a nyní se na účet nemohu dostta, ikdyž jsem si aktivoval e-pin.
  Lituji, že jsem k této bance přešel.

 11. Jiz lete jsem se bez problemu prihlasila na ucet po zruseni era svet to nejde budu muset zmenit banku jsem 79 leta seniorka a potrebuji ucet ivladat z domova asi vam nezalezi na klientech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Před přidáním dotazu se prosím podívejte jestli už nebyl někde v diskuzi zodpovězen, popřípadě si pročtěte návody, které jsem pro Vás zatím sepsal, díky.

Další články na toto téma

 • Jaký je Váš kód banky, IBAN, SWIFT a BIC?26. 4. 2021 Jaký je Váš kód banky, IBAN, SWIFT a BIC? V bankovní mluvě se používá celkem dost zkratek, co znamená IBAN nebo číslo za lomítkem v čísle bankovního účtu? Zjistětě si do jaké banky posíláte peníze. Pokud po Vás někdo bude chtít IBAN nebo SWIFT tak je chce vědět, protože Vám bude posílat peníze ze zahraničního účtu. Kód […]
 • Největší banka v Česku je stále Česká spořitelna11. 4. 2021 Největší banka v Česku je stále Česká spořitelna Za největší banku v Česku se dál mohou označovat Česká spořitelna i ČSOB. První bankovní skupina má nejvíc klientů, druhá spravuje největší objem peněz. Třetí v obou ukazatelích zůstává Komerční banka. Ukazují to data ke konci loňského nebo ze […]
 • Era10. 2. 2021 Era Internetový portál Erasvět a internetové bankovnictví Era, které provozovala Poštovní spořitelna (aktuálně banka ČSOB) už dávno neexistuje. Pokud si tuto stránku projdete , zjistíte proč tomu tak je. Navíc vás naučíme správně se přihlašovat do Vašeho bankovního účtu. Era ani […]
 • Co dělat, když George nefunguje? George výpadek.11. 1. 2021 Co dělat, když George nefunguje? George výpadek. George je poměrně mladé bankovnictví, s každou aktualizací přibudou nové funkce, nové zabezpečení nebo trochu doladěný vzhled. Může se tedy stát, že má občas výpadek. Stávat by se to samozřejmě nemělo, ale když už se něco takového stane neměli by jste panikařit. Náhled stránky […]
 • Servis2410. 2. 2021 Servis24 Stejně jako bankovnictví Era od Poštovní spořitelny i servis24 skončil. Internetové bankovnictví České spořitelny bylo zrušeno. Nově je tu pro Vás George. Co ještě se mění? Oficiální oznámení z webu servis24.cz Internetové bankovnictví SERVIS 24 bylo ukončeno Omlouváme […]

Štítky:

Nejnovější návody

Platba 24 – bojíte se platit na internetu kartou?

Platba 24 – bojíte se platit na internetu kartou?

Pak je pro Vás platba24 od České spořitelny ideálním řešením. Možnost platit touto metodou nabízí stovky e-shopů. O co zjednodušeně jde? Nepřepisujete číslo Vaší karty, ale platební brána Vás přesměruje do bankovnictví George (kdysi jste byli přesměrování do servis24) ve kterém se přihlásíte a pošlete peníze. Je to jednodušší než platit v e-shopu převodem na účet. Tedy pokud Vám eshop nepošle fakturu v qr kódem, tato varianta platby je nejrychlejší, ale mnoho e-shopů ji ještě nepoužívá.

 • Prostředí
 • Zabezpečení
 • Rychlost
3.8
Sending
Vaše hodnocení
2.25 (4 hodnocení)
Jak zadat jednorázovou a trvalou platbu?

Jak zadat jednorázovou a trvalou platbu?

Možná se zadání platby bude zdát jako banální věc, ale starší uživatelé s tím mohou mít problém. Proto si v tomto návodu ukážeme video od České spořitelny i s popisem.

Sčítání lidu 2021 – přihlášení přes George

Sčítání lidu 2021 – přihlášení přes George

Sčítání lidu je povinné, čas máte do 11.5.2021. Ulehčete si přihlášení se ke sčítání. Česká spořitelna má všechny údaje, které od Vás potřebuje. (dali jste jí je na pobočce, když jste si zakládali účet) K přihlášení můžete používat bankovní identitu České spořitelny, přihlášení je rychlé a pokud používáte George klíč stačí odkliknout na mobilu a můžete začít vyplňovat.

Slovníček pojmů

Nejčtenější články

 1. Návod na přihlášení do bankovnictví George
 2. George klíč - instalace
 3. George nefunguje - výpadky
 4. Jak si dobít kredit?
 5. george.csas.cz

Banky

Přihlášení do ostatních bankovnictví

Zrušené portály

Z bankovního sektoru

George přihlášení
Centrum přihlášení

Proč web vznikl?

Svým blízkým a známým jsem asi 100x vysvětloval jak se přihlašovat na internetové bankovnictví servis24, když jsem zjistil že Česká spořitelna plánuje novou aplikaci a chytré bankovnictví jménem George, řekl jsem si, že se situace bude určitě opakovat znovu a všichni budou tápat a nebudou vědět jak se přihlásit. Tento web snad pomůže nejen mým blízkým, ale i Vám. Tento web není oficiální ani jinou prezentací České spořitelny. Na webu najdete videa, články a návody informující o novém chytrém bankovnictví George, které najdete na george.csas.cz.

George přihlášení Návody na přihlášení do internetových bankovnictví. Potřebujete vytvořit web? Tvorba webových stránek // Ochrana osobních údajů