Česká spořitelna - csas.cz - George přihlášení

Rychlé odkazy: Česká spořitelna / Bankomaty / Pobočky / Kontakty / Internetové bankovnictví George / Servis 24 / Účty / Půjčky / Hypotéky / Spoření / Investování

Česká spořitelna ve zkratce

logo Česká spořitelna

Česká spořitelna je jedna z největších bank v České republice. Vlastník je Erste Group.

Bankomaty

Česká spořitelna má dnes bankomat dá se říci na každém rohu. (Celkový počet bankomatů je 1742) Pokud hledáte nějaký bankomat ve Vašem okolí není nic jednoduššího než se podívat na web České spořitelny a zjistit si, kde se nejbližší bankomat nachází, přímo na podstránku bankomatů se dostanete kliknutím na tento odkaz. Druhá možnost je napsat přímo do googlu bankomat česká spořitelna a vyjede Vám nejbližší bankomat přímo ve vyhledávači Google. Pokud se ve Vaší blízkosti žádný bankomat nenachází, vyberte z bankomatu jiné banky. Těch pár desítek korun za výběr není nic hrozného ušetříte čas a peníze za dopravu k nejbližšímu bankomatu.

Pobočky

Pobočky (539 poboček) má Česká spořitelna v každém větším a dnes už dokonce menším městě. Nejbližší pobočku najdete opět na webu České spořitelny na stejném odkazu jako jsou bankomaty. Pokud nejste ve vyhledávání zběhlí, na mapě níže klikněte na odkaz Zobrazit větší mapu, který je vpravo nahoře, a na webu který se vám otevře klikněte do textu kde je napsáno Česká spořitelna a zmáčkněte na klávesnici Enter (google najde nejbližší pobočku neboo bankomat ve vašem okolí)

Kontakty

Web České spořitelny najdete na adrese https://www.csas.cz/ Vaše dotazy můžete podkládat na infolince 800 207 207 a psát můžete na email: csas@csas.cz

Spořitelna se nevyhýbá ani sociálním sítím.

Facebook: https://www.facebook.com/ceskasporitelna
Twitter: https://twitter.com/ceskasporitelna
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/ceska-sporitelna
Youtube: https://www.youtube.com/user/ceskasporitelna
Instagram: https://www.instagram.com/ceskasporitelna/

Internetové bankovnictví George

bankovnictví George

George je nové chytré internetové bankovnictví, kterým Česká spořitelna nahradila internetové bankovnictví Servis24. Na nové bankovnictví se můžete přihlásit na této stránce: george.csas.cz

Servis24

Servis24.cz je již bohužel minulostí. Česká spořitelna všechny své klienty převedla na nové bankovnictví s názvem George. Bankovnictví bylo na adrese www.servis24.cz

Podobné články: servis24 přihlášení na účet george

Účty

Česká spořitelna bohužel nenabízí bankovní účet zdarma. Typy účtů u osobního bankovnictví: Účet pro seniory, Účet pro děti, Účet pro studenty, Základní účet, Běžný účet v cizí měně, Transparentní účty.

Základní účet výhody

 • Velké množství poboček a kontaktních míst
 • Balíček zvýhodněných europlateb – za 25 Kč 2 platby zdarma, další za 30 Kč za platbu

Základní účet nevýhody

 • Odchozí platby na účet spořitelny za 5 Kč, na účet mimo spořitelnu za 7 Kč
 • Příchozí platby z cizí banky za 2 Kč
 • Platba 5 Kč za výběr z vlastního bankomatu
 • Měsíční poplatek 6 Kč za bezkontaktní nálepku
 • Výběr z cizího bankomatu v ČR za 40 Kč

Půjčky

Půjčku můžete vyřídit online do 15 minut. V průběhu splácení si můžete zdarma snížit splátku až o 50%.

Reprezentativní příklad z webu spořitelny: ” Úvěr ve výši 120 000 Kč se splatností 96 měsíců a úrokovou sazbou 9,0% ročně má měsíční splátku 1 773 Kč. Jednorázový poplatek za vyřízení úvěru činí 1 200 Kč, měsíční poplatek za správu úvěru je 0 Kč, RPSN je 9,8% a celková částka splatná spotřebitelem 171 371 Kč. Díky řádnému splácení bude u tohoto úvěru počet odpuštěných splátek 12, doba splácení 84 měsíců, úroková sazba 6,3% ročně, RPSN 6,9% a celková částka splatná spotřebitelem 150 095 Kč. Výše měsíční splátky se nemění. Bližší podmínky odměny ve formě prominutí splátek najdete v úvěrové smlouvě. Úvěry poskytujeme se splatností od 12 do 120 měsíců a s RPSN do max. 15,7 %.

Proč si vybrat půjčku České spořitelny?

 • díky půjčce splňujete podmínku pro získání odměny za věrnost k účtu
 • půjčí vám 20 000 Kč až 800 000 Kč (individuálně až 2 500 000 Kč)
 • splatnost si můžete nastavit až na 10 let
 • půjčku můžete získat bez zajištění a bez prokazování účelu
 • zažádejte spolu s někým dalším a dosáhnete na vyšší půjčku
 • můžete do 60 dní odstoupit od smlouvy
 • můžete si sjednat pojištění pro nepříznivé životní situace

Česká spořitelna dále nabízí: sloučení půjček, převedení půjčky, účelovou půjčku, úvěr ze stavebního spoření, úvěr z buřinky nebo kontokorent.

Hypotéky

Hypotéka České spořitelny je bez čekání a poplatků. Za její vyřízení ani správu neplatíte nic. Variabilita splátek vám umožní zvýšení nebo snížení splátek až o 30%

Reprezentativní příklad z webu České spořitelny: ” Celková výše úvěru 1.800.000 Kč, výše jednotlivých měsíčních splátek 8.954 Kč (splátky zahrnují jistinu a úrok), počet splátek: 300, úroková sazba fixovaná na 5 let ve výši 3,39 % ročně, poplatky spojené s úvěrem, které jsou součástí celkových nákladů úvěru: správní poplatky za vklad a výmaz zástavního práva do katastru nemovitostí 2 000 Kč, náhrada nákladů spojených s vypracováním odhadu nemovitosti 3.900 Kč, doba trvání úvěru: 25 let, roční procentní sazba nákladů činí 3,53 % a celková částka splatná spotřebitelem 2.693.092 Kč (za předpokladu, že se úroková sazba po celou dobu trvání úvěrového vztahu nezmění). Reprezentativní příklad nezahrnuje náklady na pojištění zástavy (nemovitosti), jejich výše nám není známa. Tyto náklady budete platit příslušné pojišťovně, u které si pojištění sjednáte.

Proč si vybrat hypotéku spořitelny?

 • sleva na úrokové sazbě ve výši 0,5 % pro klienty aktivně využívající účet u České spořitelny
 • 180 tisíc klientů má hypotéku od nás
 • 100 % našich klientů doporučuje online refinancování bez návštěvy pobočky
 • každý měsíc máme 2 000 nových klientů s hypotékou
 • výhodnější podmínky při refinancování
 • bez poplatků za vedení účtů

Spoření

Česká spořitelna nabízí tyto druhy spoření:

 • Stavební spoření
 • Spoření ČS
 • Výherní vkladní knížka
 • Doplňkové penzijní spoření
 • Penzijní připojištění
 • Dětská vkladní knížka

Stavební spoření

Zařiďte svým dětem stavební spoření a ulehčete jim start do života. Peníze včetně úroků a státní podpory mohou využít na cokoliv. Státní podpora 10% ročně – Pokud za rok naspoříte 20 000 Kč a více, můžete čerpat velkorysou státní podporu 2 000 Kč ročně. Stavební spoření můžete na webu spořitelny uzavřít i online a nemusíte nikam chodit.

Historie

Počátek spořitelen na území rakouské monarchie (1825–1844)

Zřizování prvních spořitelen v Evropě spadá do druhé poloviny 18. století, kdy většinou v německy mluvících zemích (Německo, Švýcarsko) vzniklo několik takovýchto institucí. Na začátku 19. století se pak myšlenka spořitelnictví začala šířit i Británií, kde lze koncem r. 1818 napočítat již několik set spořitelen. Účelem spořitelen měla být podpora chudých vrstev v jejich hospodaření s penězi.

Také v habsburské monarchii se počátkem 19. století začali o spořitelní myšlenku zajímat a výsledkem snah bylo dne 4. 10. 1819 založení Die Erste oesterreichische Spar-Casse (První rakouská spořitelna), což je současný vlastník České spořitelny – Erste Bank). Tato záložna se stala prvním peněžním ústavem svého druhu v rakouském císařství. Její počátky byly velmi skromné, začínala s jměním 8717 zlatých a teprve ke konci prosince roku 1822 vykázala navýšení na 338.388 zlatých. Následně začaly spořitelny vznikat i v dalších městech monarchie: v Lublani roku 1820, v Innsbrucku a Bregenzi r. 1822, v Hollabrunnu r. 1824.

První spořitelna na českém území

V Praze stál v čele iniciativy myšlenky spořivosti jako výrazu píle pražský policejní ředitel a guberniální rada Josef šlechtic von Hoch, který podal první návrh na založení pražské spořitelny. Vzniku spořitelny předcházela výzva, uveřejněná v novinách už roku 1823, k upisování základního fondu spořitelny, jenž se má budoucím střadatelům stát zárukou, že nepřijdou o svoje peníze. Celkové minimum fondu bylo stanoveno na 12.000 zlatých konvenční měny. Jako první na výzvu zareagoval Rudolf kníže Colloredo-Mansfeld, který vložil do fondu budoucí spořitelny 300 zlatých. S touž částkou jej následovalo 23 českých šlechticů a další podporovatelé z řad průmyslníků a podnikatelů. Do první skupiny dárců s příspěvkem 300 zlatých patřili šlechtici František Josef hrabě z Vrtby, August Lobkowitz, Jan Adolf II. ze Schwarzenbergu, Filip Kinský, František Dietrichstein, Josef Vratislav z Mitrovic, Karel kníže Rohan-Guemené, Jan Kolowrat-Krakowský, Rudolf Kinský a pražský arcibiskup Václav Leopold Chlumčanský, František Deym a Jiří František August Buquoy. Druhou skupinu zakladatelů tvořili Kristián Clam-Gallas, Arnošt Valdštejn – Vartemberk, Josef Matyáš Thun, z velkoobchodníků a bankéřů to byli např. Leopold von Lämmel, Moritz Zdekauer, Josef Schicht, Karel II. Egon z Fürstenbergu, nemalou částkou přispěli Habsburkové: rakouský arcivévoda Karel, arcivévoda Leopold II. Toskánský, a největším vkladem 2000 zlatých přispěl císař František I…takže ke konci roku 1824 již základní jmění převyšovalo 11.000 zlatých. Spořitelna v Praze zahájila svou činnost symbolicky 12. února 1825 – v den císařových narozenin.13. března 1825 se konalo první generální shromáždění vkladatelů, na němž byli do čela spořitelny zvolení čtyři ředitelé: hejtman Josef von Hoch a bankéři Leopold von Lämmel, Moritz Zdekauer a Karel August Fiedler.

Stejně jako u většiny ostatních tehdejších spořitelen bylo cílem první české spořitelny pomoci chudším vrstvám obyvatel. Lidé (uklidněni jistotou základního fondu) si měli ukládat určité částky, jež se jim měly zvyšovat o drobné úroky, a tvořit si tak rezervu pro případ nemoci, stáří či nezaměstnanosti. Měla se v nich tak podporovat spořivost a pracovitost.

Původní název této pražské spořitelny v češtině zněl Schraňovací pokladnice (pokladní kasa) pro hlavní město Prahu a pro Čechy. Postupně se však vžil kratší název Spořitelna Česká (Böhmische Sparkasse), přičemž adjektivum „česká“ označovalo místo působení spořitelny, nikoli její národnostní zaměření.Nová spořitelna zpočátku úřadovala jen několik dní v týdnu (v pondělí, ve středu a v sobotu) v 9:00–12:00 a v 15:00–18:00 hodin, a to ve dvou místnostech, které jí poskytly zemské stavy v budově Zemského sněmu. Do vlastního se spořitelna přestěhovala až roku 1845. V Kaiserštejnském paláci na Malostranském náměstí čp. 37-III již měla otevřeno po celý týden.

Co se týče vkladů, bylo možno si ukládat od 25 krejcarů do 100 zlatých (při jednorázovém vložení). Lidé získávali vkladní knížky na jméno (fungovaly však vlastně na doručitele). Úroky byly 4 %, později již jen 3 %. Spořitelna prováděla pouze některé aktivní operace (hypoteční zápůjčky, operace s rakouskými státními papíry a částečně proplácení směnek před dobou splatnosti), aby byly vložené úspory chudších lidí v bezpečí.

Bilance banky v následujících desetiletích strmě vzrůstala. Zatímco vklady z roku 1825 činily částku 124 000 zlatých, roku 1830 to bylo 1 573 000 zlatých a deset let poté už 8 087 000 zlatých. Podobně rostla její aktiva.

Moravský zemský sněm zvažoval také založení spořitelny na Moravě, ale mezitím již Erste Bank (Erste oesterreichische Spar-Casse) zřídila r. 1826 svoji pobočku v Brně a brzy nato i ve Znojmě (1827) a v Jihlavě (1828). Poměrně malé filiálky na dosti velkém teritoriu se však ukázaly jako neúnosné, a tak byly začátkem 40. let 19. století zrušeny (brněnská fungovala až do r. 1848).

Rakouský spořitelní regulativ

Ještě začátkem 40. let bylo zřízení spořitelen povolováno speciální koncesí. Stále naléhavěji však byla pociťována potřeba obecného zákona, který by činnost spořitelen upravoval. K tomu došlo 26. září 1844, kdy byl vyhlášen rakouský spořitelní regulativ. Jednalo se o zákonnou normu, která (s drobnými úpravami) platila až do zániku habsburské říše.

Rakouský spořitelní regulativ byl založen na myšlence, že spořitelny jsou sociální instituce, které vlastně přebírají část agendy veřejné správy, tj. péče o blaho lidu. Za nejvhodnější zakladatele spořitelen proto považoval filantropické spolky (§2); další zřizovatelé (města. obce apod.) přicházeli v úvahu jen jako náhradní řešení (§3). Aktivní obchody spořitelen byly značně redukovány tak, aby se tyto peněžní ústavy vyvarovaly rizika a chránily tudíž úspory obyvatel. I finanční přebytky měly být především použity k rozšiřování rezervního fondu a teprve v menší míře k podpoře všeobecně prospěšných projektů (stavba škol, nemocnic apod.). Tyto dobře míněné regule však podvazovaly další rozvoj spořitelen a zakonzervovaly řadu prvků, které se časem přežily. Pozitivním přínosem regulativu tak bylo především to, že postavil existenci spořitelen na pevný právní základ.

Vyhledávací dotazy související s česká spořitelna

George, George přihlášení, Česká spořitelna internetové bankovnictví, Česká spořitelna otevírací doba, Česká spořitelna kód banky, Česká spořitelna bankomat, Česká spořitelna kontakt, Česká spořitelna kurz, iban česká spořitelna, csas česká spořitelna, banky působící v česku, gorge česká spořitelna, george-česká spořitelna, factoring české spořitelny, brokerjet české spořitelny, cee property development portfolio

2 příspěvků “Česká spořitelna – csas.cz

 1. Nemohu se přihlásit. Odkazuje mne to na nějaký hranatý obrázek. Já tomu nerozumím. Mám mobil z roku 1998, který takové pitomosti neumí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Před přidáním dotazu se prosím podívejte jestli už nebyl někde v diskuzi zodpovězen, popřípadě si pročtěte návody, které jsem pro Vás zatím sepsal, díky.

Nečtenější články

 1. Návod na přihlášení do bankovnictví George
 2. George klíč - instalace
 3. George nefunguje - výpadky
 4. Jak si dobít kredit?
 5. george.csas.cz

Rychlovky z George

Od pátku 22. ledna od 23:30 hod. do sobotního večera nebudu dostupný. Zlepšujeme naše systémy, aby všechno šlapalo zase o něco lépe. Pokud potřebujete zadat platby nebo se podívat na stav Vašich účtů, učiňte tak, prosím, nejpozději do pátečních 23:00 hodin. Víkendové pobočky budou v sobotu fungovat v omezeném režimu, ale rádi Vám pomůžeme na infolince 800 207 207 nebo na Facebooku či Twitteru.

Děkuji za pochopení.
Váš George.

Banky

Přihlášení do ostatních bankovnictví

Z bankovního sektoru

Proč web vznikl?

Svým blízkým a známým jsem asi 100x vysvětloval jak se přihlašovat na internetové bankovnictví servis24, když jsem zjistil že Česká spořitelna plánuje novou aplikaci a chytré bankovnictví jménem George, řekl jsem si, že se situace bude určitě opakovat znovu a všichni budou tápat a nebudou vědět jak se přihlásit. Tento web snad pomůže nejen mým blízkým, ale i Vám. Tento web není oficiální ani jinou prezentací České spořitelny. Na webu najdete videa, články a návody informující o novém chytrém bankovnictví George, které najdete na george.csas.cz.

George přihlášení Návody na přihlášení do internetových bankovnictví. Potřebujete vytvořit web? Tvorba webových stránek //