Rubriky
Magazín

Banky chystají novou službu, nově budete moci posílat peníze na číslo mobilu.

K poslání peněz na účet Vám v budoucnu bude stačit vědět mobilní číslo příjemce platby místo jeho telefonního čísla. Nebude potřeba žádná nová aplikace, vše proběhne v aktuální aplikaci Vaší banky.

Pokud majitel účtu při své registraci doplní i údaje o svém telefonním čísle, spárujeme se mu tento údaj přes bankovní identitu. Takže do příjemce platby zadáte něčí telefon a banka mu pošle peníze na jeho bankovní účet. Služba se zatím testuje a záleží na souhlasu České národní banky. Pokud vše půjde podle plánu, mohla by být služba funkční v průběhu příštího roku.

Službu už testuje Česká spořitelna a Moneta kvůli ní dokonce změnila obchodní podmínky.

Podobnou službu už provozuje například mBank. Služba má ale několik nevýhod. Platba jde poslat jen do částky dvou tisíc korun a pro obdržení částky musíte přepisovat číslo Vašeho bankovního účtu.

Určitě to není jediná novinka, která nás bude v dalších letech čekat. Banky teď nakupují jednu technologickou společnost za druhou. Například Česká spořitelna nedávno získala minoritní podíl ve společnosti Digital factory, která stojí vlastní projekt Signi (iSmlouva). Signi se zaměřuje na elektronické podepisování dokumentů pomocí PC, tabletu nebo telefonu, takže počítám že je jen otázka času kdy bude zařazen do aplikace George klíč nebo Bankovní Identity.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *